Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportDwa bełchatowskie biegi odwołane

Dwa bełchatowskie biegi odwołane

mcs uwaga www Najbliższe wydarzenia sportowe, organizowane przez Miejskie Centrum Sportu, zostały odwołane

Miejskie Centrum Sportu odwołało dwie zaplanowane na kwiecień imprezy – Piątka przez Las oraz Bieg Nocny. W związku z epidemią koronawirusa decyzja nie mogła być inna. Najważniejsze jest bowiem zdrowie i bezpieczeństwo zawodników. Zwroty opłat startowych wypłacane są na bieżąco.

 

Sportowcy nie pobiegną w kwietniu ani w przełajowej Piątce przez Las, ani w IV Bełchatowskim Biegu Nocnym. Zmiany w kalendarzu miejskich imprez sportowych podyktowane są oczywiście przedłużającą się w kraju sytuacją wywołaną przez koronawirusa.

Pierwszy bieg zaplanowany był na 5 kwietnia, drugi wystartować miał 25 kwietnia. Oba – i ten pięcio-, i ten dziesięciokilometrowy – wchodzą w skład Bełchatowskiej Triady Biegowej. Kończy ją z kolei popularna w środowisku biegaczy listopadowa „Piętnastka”. W obu odwołanych imprezach udział mogło wziąć w sumie ponad 700 zawodników. Trzeba przyznać, że listy startowe szybko się zapełniały.

Kiedy i czy w ogóle biegi te się odbędą? Trudno w tym momencie na to pytanie odpowiedzieć. – W chwili obecnej ciężko o jakiekolwiek założenia terminowe na nadchodzące tygodnie. Organizacja najbliższych imprez była już na zaawansowanym etapie i podjęcie decyzji o ich odwołaniu było bardzo trudne. Jednakże bezpieczeństwo uczestników naszych wydarzeń jest dla nas priorytetem – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie, które jest organizatorem biegów.

Co ważne, zawodnicy, którzy uiścili już opłaty startowe, mogą liczyć na ich zwrot. MCS właśnie ruszył z ich wypłatami. Więcej na stronie http://mcs.belchatow.pl oraz profilu facebookowym organizatora.

 

Fot. MCS

KZB