Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościDzieci z Ukrainy na feriach w Bełchatowie

Dzieci z Ukrainy na feriach w Bełchatowie

Wiceprezydent Łukasz Politański życzył młodzieży udanego pobytu w BełchatowieWiceprezydent Łukasz Politański życzył młodzieży udanego pobytu w Bełchatowie

 

Na zaproszenie prezydent Marioli Czechowskiej do Bełchatowa przyjechała młodzież z partnerskich Jużnoukraińska i Zwiagela. W programie kilkudniowej wizyty jest m.in. zwiedzanie miasta, odwiedziny miejskich placówek kultury, różnorodne zajęcia i wycieczki.

Blisko rok temu nasi wschodni sąsiedzi zostali brutalnie zaatakowani przez Federację Rosyjską. Od samego początku agresji bełchatowianie solidaryzują się z Ukrainą, a fala wsparcia była i jest ogromna. Przyjęcie setek uchodźców pod swój dach, zbiórki darów, aukcje i koncerty charytatywne czy forum współpracy gospodarczej – przykładów na pomocowe działania można wymieniać bez liku. Od samego początku prezydent Mariola Czechowska jest w stałym kontakcie z władzami miast partnerskich Bełchatowa, dzięki czemu trafia do nich dokładnie takie wsparcie, jakiego potrzebują.

Wizyta młodzieży z Jużnoukraińska i Zwiagela to kolejna forma pomocy dla naszych wschodnich sąsiadów. Do Bełchatowa przyjechało blisko dwudziestu młodych ludzi oraz ich opiekunowie, którzy choć na moment mogą zapomnieć o wojennej zawierusze. By tak się stało, miasto zaplanowało szereg atrakcji. Jedną z nich była wizyta w urzędzie miasta, gdzie przywitał ich wiceprezydent Łukasz Politański.

 

– Liczę na to, że ten program, który dla Was przygotowaliśmy, sprawi, że dobrze poznacie nasze miasto, jego historię i kulturę. Najważniejsze jednak, żebyście odpoczęli, mile spędzili czas i dobrze się bawili. Jest takie stare przysłowie wspólne dla Polski i Ukrainy: „Gość w dom, Bóg w dom”. Także czujcie się u nas, jak u siebie – powiedział wiceprezydent Politański.

Program kilkudniowej wizyty jest bardzo bogaty, miasto zaplanowało warsztaty w miejskich placówkach oraz liczne atrakcje. Zwiedzanie ekspozycji PGE MCK Gigantów Mocy, wizyta w Muzeum Regionalnym, zajęcia plastyczne, nauka programowania, relaks na miejskim lodowisku czy wyjazdy na Wawrzkowiznę i do bełchatowskiej elektrowni to tylko niektóre z nich.

 

AP

 

Jednym z punktów programu jest wizyta w urzędzie miastaJednym z punktów programu była wizyta w urzędzie miasta

 

W trakcie wizyty w Muzeum Regionalnym młodzież poznała historię BełchatowaW trakcie odwiedzin w Muzeum Regionalnym młodzież poznała historię Bełchatowa