Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaDzień Otwarty w miejskim liceum

Dzień Otwarty w miejskim liceum

Jedną z klas, spośród których mogą wybierać ósmoklasiści, jest ratownictwo medyczneJedną z klas, spośród których mogą wybierać ósmoklasiści, jest ratownictwo medyczne

 

Uczniowie Mickiewicza wspólnie z nauczycielami zachęcali ósmoklasistów do kontynuowania nauki w miejskim liceum. Podczas Dnia Otwartego, który w III LO odbył się 4 kwietnia, przyszli licealiści mogli poznać bogatą ofertę szkoły oraz wziąć udział w pokazowych lekcjach i warsztatach.

Zgodnie z zarządzeniem łódzkiego kuratora oświaty, rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w naszym województwie ruszy już 24 kwietnia. Uczniowie klas ósmych staną przed decyzją, gdzie chcą się uczyć od września. Bogatą ofertę przygotowało dla nich miejskie III Liceum Ogólnokształcące. By młodzież mogła ją jak najlepiej poznać, placówka zorganizowała Dzień Otwarty. We wtorek, 4 kwietnia, mury Mickiewicza odwiedziły tłumy ósmoklasistów. Ich przewodnikami byli licealiści, którzy oprowadzali gości po salach lekcyjnych i odpowiadali na wszystkie pytania. Odwiedzający mieli okazję nie tylko poznać starszych kolegów, ale również kadrę pedagogiczną oraz wziąć udział w przeróżnych grach, quizach i warsztatach.

Szczegółowo przedstawione zostały wszystkie klasy, spośród których mogą wybierać przyszli uczniowie miejskiego liceum. Czeka na nich pięć profili: psychologiczno-społeczny, informatyczno-geograficzny, humanistyczno-językowy, ratownictwa medycznego i sportowy. Każdy z nich charakteryzuje się czymś szczególnym i ma dedykowane rozszerzenia oraz zajęcia dodatkowe. – Mamy do wyboru koła sportowe, naukowe, dziennikarsko-fotograficzne, muzyczne czy teatralne. Także możemy rozwijać swoje pasje i zainteresowania także poza lekcjami – mówi Weronika Górska z klasy I B. – Szkoła jest niezwykle zaangażowana w różne miejskie wydarzenia, organizujemy różne akcje charytatywne i zbiórki, co jest dla mnie bardzo ważne – podkreśla Maja Glapińska, uczennica klasy 2 C. – Zwyczajnie lubię chodzić tutaj do szkoły, nie czuję się w żaden sposób skrępowana, a wręcz przeciwnie – naprawdę komfortowo. Wszyscy są pomocni, życzliwi i przyjaźni – dodaje Nadia Matynia z klasy I C.

Dzień Otwarty uatrakcyjniły również zajęcia i warsztaty przygotowane przez nauczycieli. Nie brakowało quizów językowych dla humanistów, znalazło się też coś dla miłośników przedmiotów ścisłych, był pokaz ratownictwa medycznego oraz okazja do zagrania w szachy,

Pełną informację oraz ofertę edukacyjną placówki znaleźć można na jej stronie internetowej mickiewicz.belchatow.pl w zakładce: NABÓR oraz jej profilu facebookowym. Tam również znajduje się szczegółowy harmonogram naboru oraz wykaz przedmiotów, które uwzględniane będą w procesie rekrutacji.

Wnioski o przyjęcie do konkretnej szkoły ponadpodstawowej uczniowie klas ósmych będą mogli składać od poniedziałku, 24 kwietnia. Ogłoszenie listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do szkoły ponadpodstawowej nastąpi zaś 21 lipca.

 

AP

 

Z okazji Dnia Otwartego przygotowane zostały ciekawe zajęcia i warsztatyZ okazji Dnia Otwartego przygotowane zostały ciekawe zajęcia i warsztaty

 

W miejskim liceum prężnie działa również kółko szachoweW miejskim liceum prężnie działa również kółko szachowe