Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

SP 12 ma nową ekopracownięUczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego korzystają już z nowej ekopracowni. Do dyspozycji mają między innymi tablicę interaktywną i wizualizer.


W ramach projektu o nazwie „Utworzenie ekopracowni pn. Zielona pracownia w Szkole Podstawowej nr 12 im. K. Makuszyńskiego w Bełchatowie” zmodernizowana została istniejąca wcześniej sala przyrodnicza. Pomalowano ściany, zamontowano nowoczesne oświetlenie typu LED a w oknach zawieszono rolety. Ponadto szkoła kupiła nowe krzesła, stoliki, meble, tablice oraz rolety i stojaki do przechowywania map i plansz.

Ekopracownia jest w pełni wyposażona i nowoczesna, wszystko dzięki wyposażeniu jej w tablicę interaktywną, laptopa i wizualizera. Jak mówi Renata Oleszczyk, wicedyrektor SP 12, dzięki tym wszystkim inwestycjom przed uczniami otworzył się nowy etap nauki.


Nową ekopracownię otworzył wiceprezydent Bełchatowa, Łukasz Politański- Zmiany w pracowni przyrodniczej miały przede wszystkim pomóc i zachęcić naszych uczniów do rozwijania ich zainteresowań ekologicznych, zwiększenie aktywności i odpowiedzialności za środowisko, a także kontakt z nowymi technologiami. Dzięki temu liczymy, że uczniowie będą bardziej świadomi otaczającego ich świata i z radością będą pogłębiać swoją wiedzę – dodaje dyrektor Oleszczyk.

Do swojej dyspozycji uczniowie mają także szereg pomocy dydaktycznych związanych z edukacją ekologiczną w formie: zatopionych w pleksie pantofelka i kolejnych etapów rozwoju płazów, modeli oka, ucha oraz serca, a także koła Newtona oraz map geograficznych Polski i Europy, pomyślano także o nowych roślinach.

Na utworzenie ekopracowni Szkoła Podstawowa nr 12 uzyskała dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu na dofinansowanie zadań z dziedziny edukacji ekologicznej pn. „Nasza Eko-pracownia”. Całkowity koszt projektu to 35 tys. złotych, na jego realizację urząd miasta przeznaczył 5 tys. 250 złotych, pozostała kwota, czyli 29 tys. 750 złotych to wysokość dotacji z łódzkiego WFOŚiGW.
SP nr 12 na ekopracownię dostało dofinansowanie z WFOŚiGW

 

AP

 

Do dyspozycji uczniów jest między innymi tablica interaktywna

 

W ekopracowni jest wiele pomocy dydaktycznych

 

Uczniowie mogą wzbogacać swoją wiedzę przyrodniczą 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska | Zdjęcia: Piotr Kurzydlak, Adam Michel | Webmaster/Grafik: Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2023

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl