Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościFerie na półmetku. Co jeszcze będzie się działo

Ferie na półmetku. Co jeszcze będzie się działo

Ferie na półmetku - za nami Festiwal Dmuchańców
Festiwal Dmuchańców okazał się strzałem w dziesiątkę – dzieci bawiły się znakomicie
Rozpoczynamy drugi tydzień ferii zimowych. W Bełchatowie, jak co roku, sporo się dzieje. Dla dzieci i młodzieży przygotowaliśmy szereg warsztatów, zajęć sportowo-kulturalnych czy seansów filmowych. Jest w czym wybierać. Jeśli więc ktoś zastanawia się, jak wykorzystać ostatnie dni zimowego wypoczynku od lekcji, podpowiadamy: atrakcyjnie.

Ferie na półmetku – co jeszcze będzie się działo w mieście? Uczniowie, którzy spędzą ten czas w Bełchatowie, na nudę nie będą narzekać. Przed nimi wiele możliwości ciekawego spędzenia czasu. A to za sprawą atrakcji, jakie przygotowaliśmy wspólnie z miejskimi placówkami kultury i sportu. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Ferie w Miejskim Centrum Kultury

Pierwsza z propozycji to „Zimowa układanka”. Podczas warsztatów dzieci własnoręcznie wykonają kilka małych obrazków z zimowymi elementami. Później zaś stworzą z nich jeden duży obraz. Z kolei miłośnicy pracy z gliną będą mogli zaprojektować i ulepić ceramiczny domek – karmnik dla ptaków. Mamy też zajęcia dedykowane przyszłym detektywom, którzy będą mogli wybrać się „Śladami zbrodni”. Ich zadaniem będzie rozwikłanie tajemniczej sprawy i zastawienie pułapki na złodzieja. To jednak nie wszystko. W ofercie MCK-u są też warsztaty robienia koralikowej biżuterii oraz przygotowania zdrowych słodyczy.  Do tego dochodzą oczywiście także bajeczne seanse w kinie Kultura. W feryjnym repertuarze znalazły się kultowe bajki i animacje.

Ferie na półmetku – co jeszcze będzie w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej

Jak łatwo się domyślić zajęcia w bibliotece skupiają się przede wszystkim na książce i słowie. W siedzibie głównej przy ul. Kościuszki najmłodsi mogą wziąć udział w „Baśniowej przygodzie z Krainą Lodu”. Z kolei w filii nr 1 w Grocholicach nie zabraknie warsztatów plastycznych oraz gier i różnych zabaw.

Ferie na półmetku – co jeszcze będzie w Muzeum Regionalnym

Warsztaty muzealne będą prawdziwą gratką dla dzieci i młodzieży zafascynowanych średniowieczną historią. Będą mogli się wcielić w architekta, budowniczego i ogrodnika. Ich zadaniem będzie bowiem wykonanie makiety miasta z wieków średnich. Z rynkiem, ratuszem i kamienicami, obowiązkowo otoczonego fosą i murami obronnymi. Poza tym jest też propozycja zrobienia „Niezłych kwiatów” oraz zanurzenia się w świecie polskiej wycinanki ludowej.

Ferie z Miejskim Centrum Sportu

O tym, że ruch to zdrowie nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Poza tym to także świetna zabawa. W czasie ferii dzieci i młodzież mogą wypoczywać aktywnie na miejskim lodowisku czy ściance wspinaczkowej. Z kolei we wtorek 6 lutego będzie okazja do sprawdzenia się w różnych zimowych dyscyplinach sportowych. Tego dnia bowiem w hali Energia odbędzie się kolejna edycja Igrzyska Zimowej Akademii Sportu. Z młodymi sportowcami spotka się polska medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim Natalia Czerwonka. Natomiast w piątek 9 lutego zapraszamy na wyjątkową zabawę taneczną, czyli „Rozgrzejmy lodowisko w rytmie disco”.

Bal karnawałowy

Mamy jeszcze jedną propozycję dla bełchatowskich feriowiczów. Na zakończenie zimowej laby zapraszamy na wyjątkowy bal karnawałowy do hali Energia. Konkursy z nagrodami, warsztaty robienia masek, gry i zabawy to tylko niektóre z zaplanowanych przez nas atrakcji. Zabawa rozpocznie się o godz. 14:00 i potrwa do 18:00.

AP

Ferie na półmetku - warsztaty kulinarne
Młodzi kucharze chętnie zgłębiają tajniki sztuki kulinarnej na warsztatach Miejskiego Centrum Kultury
Ferie na półmetku - warsztaty taneczne
Ferie w mieście to także świetna okazja do nauki tańca
Ferie na półmetku - warsztaty w bibliotece

W bibliotece publicznej dzieci uczyły się m.in. robić kolorowe zwierzaki w stylu origami

Ferie na półmetku - warsztaty w muzeum
Jak zrobić magiczną zabawkę? Zajęcia w muzeum udowodniły, że to niezwykle proste
Ferie na półmetku - spektakl ekologiczny
Podczas spektaklu ekologicznego dzieci uczyły się jak dbać o środowisko nautralne