Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościFerie zimowe zapowiadają się ciekawie

Ferie zimowe zapowiadają się ciekawie

Warsztatów i zajęć przygotowanych przez miasto jest sporo, każdy z pewnością wybierze interesujące dla siebie Warsztatów i zajęć przygotowanych przez miasto jest sporo, każdy z pewnością wybierze interesujące dla siebie

 

Przez dwa tygodnie zimowych ferii na dzieci i młodzież będzie czekać wiele atrakcji. Wśród nich różnorodne warsztaty i zajęcia, bajkowe seanse w kinie Kultura, wspólne muzykowanie. Mamy też coś dla tych, którzy chcieliby feryjny odpoczynek, spędzić na sportowo.

 

Już w najbliższy poniedziałek, czyli 16 stycznia rozpoczynają się zimowe ferie. Dla dzieci, które zostają w mieście, mamy sporo propozycji. Prezydent Mariola Czechowska wspólnie z miejskimi placówkami przygotowała ofertę feryjnych warsztatów, zajęć, spotkań. Zapraszamy do wspólnej zabawy z Miejskim Centrum Kultury, Muzeum Regionalnym, Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną, a także kinem Kultura i Miejskim Centrum Sportu. Półkolonie dla swoich podopiecznych organizuje także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

 

 

Ferie z kulturą i sztuką w MCK-u

Wolny od nauki czas z pewnością umilą zajęcia w Miejskim Centrum Kultury oraz Gigantach Mocy. Będzie też można rozwinąć swoje talenty i zainteresowania, spróbować czegoś nowego czy wykazać się kreatywnością. Poszczególne warsztaty przeznaczone są dla różnych grup wiekowych, dlatego warto zapoznać się z pełną ofertą. Dostępna jest ona na plakacie poniżej. Bilety można zakupić w kasie MCK-u lub na stronie bilety.mckbelchatow.pl.

 

Plakt promujący ferie w MCKu i Gigantach Mocy

 

 

Gry i maski w Muzeum Regionalnym

Muzeum Regionalne zaprasza na dwa turnusy – każdy inny. W pierwszym tygodniu dzieci będą mieć okazję, aby własnoręcznie przygotować kartki, zaproszenia i inne ciekawe drobnostki dla ukochanych babć i dziadków, których święta właśnie się zbliżają. Natomiast w drugim tygodniu placówka zaprasza do wspólnego tworzenia masek karnawałowych i różnych gier planszowych. Będzie na pewno kolorowo, wesoło i ciekawie. Wszystkie feryjne zajęcia w Muzeum Regionalnym są bezpłatne. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto wcześniej zapisać się na poszczególne warsztaty. Chętni mogą się zgłaszać telefonicznie pod numerem 44 633 11 33. Więcej szczegółów na plakacie zamieszczonym poniżej.

 

Plakat promujący ferie w Muzeum Reagionalnym

 

 

Pomysł na ciekawe ferie w bibliotece

W swoje progi zaprasza również Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Bełchatowie. W programie są warsztaty teatralne oraz coachingowe, spotkanie z przedstawicielem mediów, zabawy z kodowaniem, zagadki czy doświadczenia fizyczno-chemiczne. Zajęcia będą się odbywać zarówno w siedzibie głównej, jak i w bibliotecznych filiach. Wszystkie warsztaty są bezpłatne. Trzeba się na nie wcześniej zapisać, najlepiej telefonicznie (biblioteka główna (ul. Kościuszki 9): tel. 44 635 03 18 oraz 516 355 804, filia nr 1 (ul. Rynek Grocholski 18): tel. 44 633 36 76, filia nr 4 (ul. Turkusowa 7): tel. 44 633 62 33). Szczegółowy harmonogram ferii w bibliotece dostępny jest na plakacie, a także na stronie placówki.

 

Plakat promujący ferie w MiPBP

 

 

Bajeczne ferie w kinie Kultura

W kino Kultura przygotowaliśmy dla najmłodszych aż dwanaście seansów. Zaplanowane są one na dwa tygodnie, od poniedziałku do piątku. Wśród nich m.in. opowieść o magicznym Encarto, Minionkach czy Luce. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy też dla was niespodziankę. 16 i 23 stycznia można skorzystać z darmowych seansów, które odbędą się w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Gigantów Mocy.

 

Plakat promujący ferie w kino Kultura

 

 

Sportowo z MCSem

Mamy też propozycje dla tych, którzy lubią na sportowo spędzać wolny czas. Zapraszamy na lodowisko miejskie (os. Dolnośląskie). Ślizgawka czynna jest codziennie, także w niedziele, od godz. 9:00 do 21:00. Ci, którzy nie mają łyżew, mogą je wypożyczyć, tak samo jak kask. Bełchatowianie lubiący wspinaczkę mogą z kolei skorzystać ze ścianki wspinaczkowej. Znajduje się ona w hali Energia, a czynna jest we wtorki i czwartki w godz. 15:30-19:30. Przypominamy, że MCS wynajmuje także swoje obiekty. Można więc wypożyczyć m.in. boisko treningowe czy sektor na hali i zagrać większą grupą w siatkówkę czy piłkę nożną. Na tym nie koniec Miejskie Centrum Sportu szykuje także kolejną odsłonę Igrzysk Zimowej Akademii Sportu. Zaplanowana jest ona na poniedziałek, 23 stycznia. Tak jak poprzednio i tym razem będzie więc okazja, aby spróbować swoich w zimowych, olimpijskich sportach. Więcej szczegółów już niebawem.

 

Miejskie lodowisko czynne jest siedem dni w tygodniu Miejskie lodowisko czynne jest siedem dni w tygodniu

 

ADA