Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościMiejski Dzień Dziecka z Festiwalem Re:Aktor

Miejski Dzień Dziecka z Festiwalem Re:Aktor

Festiwal Re:aktor na zdjęciu dzieci
Podczas tegorocznego Festiwalu Re:Aktor królować będzie sport
Piana party, dmuchańce, sensoryczny tor przeszkód, gry, pokazy klubów sportowych. To tylko część atrakcji, jakie będą czekać na całe rodziny podczas Festiwalu Re:Aktor. Miejski Dzień Dziecka już 2 czerwca w Parku Olszewskich.

Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Właśnie z myślą o najmłodszych bełchatowianach miasto szykuje kolejną odsłonę  Festiwalu Re:Aktor. Prezydent Patryk Marjan do wspólnego świętowania zaprasza wszystkie dzieci, a także całe rodziny. Tym razem hasłem przewodnim będzie olimpiada. A Park Olszewskich zamieni się w sportową arenę. Początek wydarzenia o godz. 15:00, koniec zaplanowany jest zaś na 19:00.

– Co roku staramy się przygotować coś innego, oryginalnego i ciekawego, aby jak najlepiej urozmaicić maluchom czas. W tym roku postawiliśmy na „Olimpijski Dzień Dziecka”. Wybór właśnie tego motywu nie jest przypadkowy. Rok 2024 jest Rokiem Polskich Olimpijczyków, a w lipcu w Paryżu wystartują kolejne Letnie Igrzyska. Dlatego postawiliśmy na sport. Zaplanowaliśmy wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych – mówi Agnieszka Rogaczewska, dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu Urzędu Miasta Bełchatowa.

Podczas Festiwalu Re:Aktor dziać będzie się sporo

Lista atrakcji jest spora. Od uwielbianych przez maluchy dmuchańców, przez gry i zabawy, po pokazy klubów sportowych m.in. nordic walking czy taekwondo. Będzie można zobaczyć niezwykły pokaz żonglerek z piłką, spróbować swoich sił w sensorycznym torze przeszkód, wziąć udział w olimpijskich warsztatach plastycznych. W planach jest także piana party, co na pewno ucieszy najmłodszych. Nie zabraknie brokatowych tatuaży i malowania buziek. Bieg dla dzieciaków, minizawody sportowe, ministrefa gastronomiczna, pokazy modeli z modelarni – to kolejne punkty miejskiego Festiwalu Re:Aktor. W Parku Olszewskich będzie można skorzystać z warsztatów i niespodzianek, jakie przygotowały miejskie jednostki oraz placówki: MCK, biblioteka, muzeum, MCS, a także MOPS, Koniczynka czy żłobek „Jaś i Małgosia”. Do tego wiele klubów sportowych, m.in. Skra Bełchatów, Iglica, Spartakus, Meduza. Będą też harcerze i grupa Leszy Bełchatów.

Więcej szczegółów już wkrótce. Warto śledzić wydarzenie na facebook’u: Festiwal Re:aktor „Olimpijski Dzień Dziecka”. Na bieżąco tam zdarzamy szczegóły tego miejskiego wydarzenia.

Organizatorem Festiwalu Re:Aktor jest Prezydent Miasta Bełchatowa, zaś Mecenasem i Sponsorem Kultury PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S. A.

Festiwal Re:Aktor plakat informacyjny