Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaKulturaNajważniejsze imprezy kulturalneFinał Kolorów Polski w Bełchatowie

Finał Kolorów Polski w Bełchatowie

Finał "Kolorów Polski"w Bełchatowie

 

Finał 13 Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski" zatytułowany "Decybele, Gigawaty i Syrewicz" to bez wątpienia największe kulturalne wydarzenie w ponad sześćsetletniej historii naszego Miasta oraz stuletniej historii Filharmonii. Koncert, o którym mowa odbył się 2 września 2012r. na Słoku koło Bełchatowa. Tłem dla sceny, na której pojawiła się pełna, ponad 100-osobowa orkiestra symfoniczna Filharmonii Łodziekiej pod batutą Wojciecha Rodka były kominy Elektrowni Bełchatów. Ucztą dla licznie zgromadzonych melomanów były występy znamienitych solistów: Małgorzaty Walewskiej – największa polska śpiewaczka operowa, Ewy Konstancji Bułhak, Janusza Radka oraz Jacka Laszczkowskiego, a także Zespołu Krzysztofa Herdzina.

 

Kolory Polski w Bełchatowie

 

Kolory Polski w Bełchatowie

 

Kolory Polski w Bełchatowie

 

Kolory Polski w Bełchatowie

 

Kolory Polski w Bełchatowie

 

Podczas koncertu swoją premierę miała specjalna kompozycja zamówiona przez Festiwal na okoliczność koncertu w Bełchatowie. Trzyczęściowy utwór zatytułowany "Transformacje" zainspirowany pracą kopalni i elektrowni stworzył Stanisław Syrewicz – jeden z najlepszych polskich kompozytorów. Dwudziestominutowej kompozycji towarzyszyły wizualizacje, pojawiające się na telebimach. To wszystko sprawiło, że koncert finałowy 13. Wędrownego Festiwalu Kolory Polski był tak wyjątkowy.

Fragment Finału Kolorów Polski

(realizacja materiału filmowego: ONOFFMEDIA Produkcja filmowo-telewizyjna).

 

 

 

Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej "Kolory Polski"

 

Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” to doskonały sposób na połączenie turystyki z muzyką. Każdego roku Filharmonia zaprasza melomanów na wakacyjną wędrówkę po województwie łódzkim. Muzyczna podróż zazwczaj zaczyna się w czerwu. Kończy zaś we wrześniu. W tym czasie odbywa się kilkadziesiąt koncertów w najpiękniejszych miejscach środkowej Polski – każdy weekend "Kolory Polski" spędzają w innej miejscowości. Od Sieradza po Tomaszów Mazowiecki, od Radomska do Łowicza, aż zwiedzimy całą Ziemię Łódzką. W programie 13. Wędrownego Festiwalu znalazł się jazz i klasyka, pieśni średniowieczne i muzyka filmowa, etno i włoski barok – w zależności od miejsca rozbrzmiewała muzyka różnych gatunków i epok, dobrana pod kątem historii oraz atmosfery miejsc. Warto także dodać, że na wszystkie wydarzenia wstęp jest zawsze bezpłatny.

Reportaż z 13 Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej

(Realizacja materiału filmowego: ONOFFMEDIA Produkcja filmowo-telewizyjna).