Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościFinansowe wsparcie dla strażaków ochotników

Finansowe wsparcie dla strażaków ochotników

Jednostki mają wydatkować środki do końca roku Jednostki mają wydatkować środki do końca tego rok 

 

OSP Bełchatów oraz OSP Bełchatów-Grocholice otrzymały finansowe wsparcie z województwa łódzkiego. Do każdej z jednostek trafi blisko 20 tys. zł, które zostaną wykorzystane na zakup strażackiego sprzętu.

 

 

Symboliczne czeki ochotnicy odebrali w niedzielę, 27 listopada. Dotacje przyznano jednostkom w ramach konkursu „Zwiększenie potencjału ratowniczego OSP województwa łódzkiego”. Przekazane przez samorząd Województwa Łódzkiego pieniądze zostaną wykorzystane na doposażenie jednostek. Ochotnicza Straż Pożarna w Bełchatowie otrzymała wsparcie w wysokości 19 950 zł, a OSP Bełchatów-Grocholice 19 940 zł.

 

– Bardzo się cieszymy. Pieniądze przydadzą się, między innymi na zakup specjalistycznych ubrań i hełmów – mówi Krzysztof Franczyk, prezes OSP Bełchatów. Wiadomo już także o jaki sprzęt wzbogaci się druga z jednostek – OSP Bełchatów-Grocholice. – Dzięki dotacji doposażymy naszą jednostkę w syrenę alarmową, węże tłoczone, prądownice i szlifierkę. Zakupimy także kilkanaście par specjalistycznych, ochronnych rękawic. Bardzo się cieszymy, że znaleźliśmy się wśród jednostek, które otrzymały promesy – powiedział Piotr Markiewicz, prezes OSP Bełchatów-Grocholice.

 

Czas na wydatkowanie środków jednostki mają do końca roku.

 

ADA

 

Do OSP Bełchatów-Grocholice trafiło 19 940 zł dotacji OSP Bełchatów-Grocholice odebrało promesę z rąk wicemarszałka województwa łódzkiego Zbigniewa Ziembę

Dofinansowania przyznano w ramach konkursu Dofinansowania przyznano w ramach konkursu „Zwiększenie potencjału ratowniczego OSP województwa łódzkiego”