Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportGratulacje za awans dla klubu GKS Bełchatów

Gratulacje za awans dla klubu GKS Bełchatów

 

Zawodnicy, trenerzy i zarząd PGE GKS Bełchatów odebrali gratulacje z rąk Marioli Czechowskiej, prezydenta BełchatowaZawodnicy, trenerzy i zarząd PGE GKS Bełchatów odebrali gratulacje z rąk Marioli Czechowskiej, prezydenta Bełchatowa

 

W drużynie PGE GKS Bełchatów wielka radość – po trzech latach gry w II lidze Brunatni wracają na zaplecze piłkarskiej Ekstraklasy. Sezon 2018/2019 zaliczyć należy więc do udanych. Gratulacje i podziękowania przekazała klubowi prezydent Mariola Czechowska, a także jej zastępcy Dariusz Matyśkiewicz i Łukasz Politański.

 

W ostatniej ligowej kolejce sezonu o miejsce premiowane awansem do I ligi walczyły PGE GKS Bełchatów oraz Elana Toruń. Aby go zdobyć, bełchatowianie musieli osiągnąć lepszy lub taki sam wynik jak zawodnicy z Torunia. I wywalczyli, remisując bezbramkowo w meczu z Błękitnymi Stargard.

Z piłkarzami oraz przedstawicielami klubu spotkała się prezydent Mariola Czechowska, która wspólnie z wiceprezydentami Dariuszem Matyśkiewiczem i Łukaszem Politańskim pogratulowała im sukcesu.

– Jesteśmy z Was dumni, składamy gratulacje. Cieszę, że ciężka praca zarządu, trenerów, całego sztabu szkoleniowego, a przede wszystkim sportowców zaowocowała awansem do I ligi. Mam nadzieję, że pomoc ze strony miasta, która płynęła i płynąć będzie nadal szerokim strumieniem, przyczyni się do kolejnych sukcesów – powiedziała prezydent Czechowska.

– Ten sezon przeszedł do historii i klubu, i miasta w sposób szczególny. Jest to niewątpliwie duży sukces. Jesteśmy drużyną, która zdobyła najwięcej punktów w lidze – podkreślił Wiktor Rydz, prezes PGE GKS, który podziękował również za pomoc, jaką klub otrzymuje od miasta. – Prezydent Bełchatowa wspiera nas na wiele różnych sposób. Pomaga m.in. w promowaniu młodych sportowców, a to niewątpliwie przyczyniło się do sukcesu – podsumował Rydz.

Ostatni rok dla GKS-u nie był wcale łatwy. – Przypomnimy sobie, w jak ciężkim momencie byliśmy rok temu. Startowaliśmy z minus dwoma punktami. Tak naprawdę nikt na nas nie stawiał. Skupialiśmy się na każdym kolejnym meczu, myśleliśmy, co będzie za tydzień, nie wybiegaliśmy daleko do przodu – powiedział Patryk Rachwał, kapitan drużyny.

– Nasza drużyna, złożona głównie z wychowanków, odniosła ogromny sukces, wspólnie wypracowaliśmy awans. Ogromnie z tego się cieszymy. Co ważne, zrobiliśmy to nie tylko dla siebie i kibiców, ale również dla miasta – podsumował Artur Derbin, trener.

Teraz przed piłkarzami i trenerami kilka tygodni zasłużonego wypoczynku. Nie będzie on jednak zbyt długi. Na murawę sportowcy wrócą w połowie czerwca. – Po przerwie znów będziemy ciężko trenować i walczyć o kolejne cele, punkty, by nie tylko utrzymać się na tym wyższym poziomie, ale przeć do przodu – powiedział na koniec Paweł Lenarcik, bramkarz GKS-u.

 

Zawodnicy przygotowali też dla władz miasta niespodziankę Zawodnicy GKS-u przygotowali dla władz miasta drobną niespodziankę