Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportHala Energia otwarta, więcej osób na orlikach

Hala Energia otwarta, więcej osób na orlikach

Na hali Energia będzie mogło jednocześnie przebywać 32 zawodników i 3 trenerówNa hali Energia będzie mogło jednocześnie przebywać 32 zawodników i 3 trenerów

 

Od wtorku, 19 maja, bełchatowianie mogą już korzystać z hali Energia. Otwarte są także inne obiekty Miejskiego Centrum Sportu. Mowa tu choćby o kortach tenisowych oraz wszystkich boiskach treningowych. Czynne są również orliki. Zgodnie z decyzją rządu od teraz może na nich przebywać więcej osób, ale nadal wszystkich obowiązują szczególne środki ostrożności.

 

Przywrócenie funkcjonowania zamkniętych obiektów sportowych to dobra wiadomość dla amatorów aktywności fizycznej. Po kilku długich tygodniach będą on mogli wznowić swoje treningi – na przykład w bełchatowskiej hali Energia. Trzeba jednak pamiętać zarówno o limitach osób przebywających jednocześnie na terenie obiektu – a w przypadku Energii to 32 osoby i 3 trenerów, jak i konieczności przestrzegania kilku ważnych zasad. Wszystko to dla bezpieczeństwa sportowców, trenerów i pracowników hali.

 

Jak zatem wyglądać będzie ta „nowa sportowa normalność”? Każda osoba wchodząca do obiektu musi zgłosić się najpierw do zarządcy. Tak przed wejściem, jak i przed wyjściem należy zdezynfekować dłonie. Podobnie rzecz się ma w przypadku sprzętów sportowych – wszystkie urządzenia będą dezynfekowane po każdym użyciu i każdej grupie. Jeśli to możliwe, zaleca się również ćwiczenie na własnym sprzęcie. Warto pamiętać, że szatnie i węzeł sanitarny (poza WC) w dalszym ciągu pozostaną zamknięte. Zajęcia zorganizowane odbywać się będą natomiast zgodnie z wytycznymi Polskich Związków Sportowych.

 

Od poniedziałku, 18 maja więcej swobody jest już na otwartych przestrzeniach sportowych MCS-u. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Sportu limity osób przebywających w takich miejscach, jak bełchatowskie korty tenisowe, wielofunkcyjne boiska, zostają zwiększone – w sumie do 14 osób i 2 trenerów jednocześnie. Podobnie jest na przyszkolnych orlikach. Nieco inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o pełnowymiarowe boiska piłkarskie. Mogą na nich przebywać 22 osoby plus 4 trenerów. W razie podzielenia boiska na dwie części, na każdej połowie limit trenujących będzie wynosił 16 oraz 3 trenerów. Musi powstać wtedy też pięciometrowa strefa buforowa. Tu również nie będzie możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC).

 

W zależności od rozwoju sytuacji epidemicznej i liczby zakażeń koronawirusem w najbliższych tygodniach możliwe jest wprowadzenie kolejnych etapów odmrażania sportu. W IV etapie otwarte mają być m.in. baseny, kluby fitness, siłownie, parki trampolin, ścianki wspinaczkowe, kręgielnie, skateparki, kluby z kortami do badmintona, squasha oraz tenisa stołowego. Obowiązkowe będzie zasłanianie twarzy, zachowanie dystansu, dezynfekcja rąk i urządzeń, identyfikacja osób oraz ograniczona liczba uczestników. W tym etapie nastąpi także zniesienie zakazu organizacji imprez sportowych na świeżym powietrzu z maksymalną liczbą 50 osób, ale bez udziału publiczności. Ostatni, piąty etap to pozwolenie na organizację imprez masowych.

 

AP

 

Na otwartych obiektach (orlikach, kortach, boiskach treningowych) pod okiem dwóch trenerów sport będzie mogło uprawiać 14 osóbNa otwartych obiektach (orlikach, kortach, boiskach treningowych) pod okiem dwóch trenerów sport będzie mogło uprawiać 14 osób

 

 

sport1

 

sport2

 

sport3