Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościIdą razem przez życie od pięćdziesięciu lat

Idą razem przez życie od pięćdziesięciu lat

 Wiceprezydent Łukasz Politański pogratulował  małżonkom złotego jubileuszuWiceprezydent Łukasz Politański pogratulował małżonkom złotego jubileuszu

 

Państwo Krystyna i Kazimierz Paszkiewiczowie świętują jubileusz 50-lecia małżeństwa. Podczas uroczystości w Muzeum Regionalnym, gdzie mieści się Sala Ślubów, jubilaci otrzymali specjalne medale Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Nie brakowało gratulacji oraz wzruszających wspomnień z pięćdziesięciu wspólnie przeżytych lat.

Jak mawiał André Maurois: „Udany związek zależy od dwóch rzeczy: od znalezienia właściwej osoby i od bycia właściwą osobą.” Doskonale o tym wiedzą państwo Krystyna i Kazimierz Paszkiewiczowie, którzy przeżyli ze sobą pięćdziesiąt lat. Moment sprzed pół wieku, kiedy zgodnie powiedzieli „Tak” ze wzruszeniem wspominali podczas uroczystego jubileuszu w Muzeum Regionalnym. Tak pięknego stażu małżonkom pogratulował wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański.

 

– Jesteście dla nas, młodszych stażem par, wzorem do naśladowania i najlepszym dowodem na to, że można w miłości spędzić ze sobą tyle pięknych lat. Gratuluję i życzę kolejnych tak cudownych rocznic do świętowania – powiedział wiceprezydent Łukasz Pollitański.

 

Jubileusz był doskonałą okazją do zapytania świętującej pary, jaka jest recepta na długie i szczęśliwe małżeństwo. – Kompromis i tolerancja, niczego więcej nie potrzeba. Bo zauroczenie kiedyś mija i zaczyna się zwyczajne życie. Wychowuje się dzieci, potem rozpieszcza wnuki. Bez zrozumienia dla małżonka i wybaczenia się nie uda – zgodnie podkreślają. Jubilaci z łezką w oku wspominali też moment, kiedy się po raz pierwszy zobaczyli. – Mąż pochodzi z Bełchatowa, a ja z Nidzicy koło Olsztyna. I to właśnie tam się spotkaliśmy. I jak to mówią, była to miłość od pierwszego wejrzenia. Chemia od razu zadziałała – wspomina pani Krystyna. – Ja to nie pamiętam, bo słaby z chemii byłem – dodaje ze śmiechem pan Kazimierz. – Tak, byłem tam w delegacji. Pracowałem w zabrzańskiej gazo-budowie i budowaliśmy gazociąg do Olsztyna. Po raz pierwszy zobaczyłem Krysię. Od razu mi się spodobała. I tak jesteśmy ze sobą do dziś – podsumowuje pan Kazimierz.

Szczęśliwej parze obchodzącej Złote Gody serdecznie gratulujemy.

 

>>> Zobacz fotogalerię: Złote gody państwa Krystyny i Kazimierza Paszkiewiczów

Przypominamy, że małżonkowie, którzy tak jak jubilaci chcieliby otrzymać medal za długoletnie pożycie małżeńskie, muszą złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego specjalny wniosek. Później jest on przesyłany do urzędu wojewódzkiego, który po weryfikacji dokumentów przekazuje sprawę do Kancelarii Prezydenta RP. Procedura trwa od 6 do 8 miesięcy. Więcej informacji udzielają pracownicy bełchatowskiego USC pod numerem tel. 44 733 99 33.

AP

 

Państwo Paszkiewiczowie przyznają, że w małżeństwie najważniejsze są miłość i tolerancjaJubilaci przyznają, że w małżeństwie najważniejsze są miłość i tolerancja