Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportII Gambit Bełchatowski już w sobotę

II Gambit Bełchatowski już w sobotę

 Na zwycięzców czekają puchary, medale oraz nagrody finansowe Na zwycięzców czekają puchary oraz nagrody finansowe i rzeczowe

To będą zmagania pełne emocji i jak na szachistów, podejmowanych błyskawicznie decyzji. W sobotę, 3 września rozegrany zostanie II Gambit Bełchatowski. W szranki stanie 150 szachistów.

 

Tak, jak w poprzedniej edycji i tym razem szachiści spotkają się w hali Energia. Turniej rozgrywany będzie systemem szwajcarskim, tempo gry dostosowane będzie do kategorii wiekowej. Co ważne to szybkie szachy, które są widowiskową dyscypliną sportową. Zmagania zgłoszone zostały do oceny rankingowej FIDE. Turniej rozpocznie się o godzinie 8.00 od odprawy z podziałem na kategorie startujących.

 

– W  tym roku postawiliśmy na zmianę kategorii, zwiększenie limitu osób startujących do 150 oraz wprowadzenie nagród finansowych, których wcześniej nie było – przypomina  Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie, które wspólnie z miastem oraz Uczniowskim Klubem Sportowym „Jedynka” i Chess Warriors organizują drugi „Gambit Bełchatowski”.

 

Rywalizacja będzie prowadzona w kategoriach: open oraz juniorzy do lat 9 i juniorzy do lat 13, gdzie dodatkowo będzie obowiązywał podział na chłopców i dziewczęta. W tym roku, w klasyfikacji open, oprócz pucharów do zdobycia będą także nagrody pieniężne. A jest o co walczyć, bo łączna ich pula to dokładnie 3900 zł. Najlepsi zawodnicy z juniorów otrzymają zaś puchary i nagrody rzeczowe. Warto dodać, że sędzią głównym będzie Rafał Kowalczyk, sędzią rundowym Emil Osiński, natomiast dyrektorem turnieju Alicja Skrzypiec.

 

Plakat promujący wydarzenie Plakat promujący wydarzenie

ADA/KR