Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaMiejskie III liceum świętuje Dzień Patrona

Miejskie III liceum świętuje Dzień Patrona

 Z okazji jubileuszu wiceprezydent Łukasz Politański złożył życzenia całej społeczności III LO Z okazji jubileuszu wiceprezydent Łukasz Politański złożył życzenia całej społeczności III LO

 

III Liceum Ogólnokształcące obchodzi dzień swojego patrona – Adama Mickiewicza. Podczas uroczystości, w której udział wziął m.in. wiceprezydent Łukasz Politański, przypomniano także historię placówki. W tym roku minęło bowiem 25 lat powstania „Mickiewicza”.

 

Dzień Patrona to wyjątkowe wydarzenie w każdej szkole. Podczas uroczystej akademii, która z tej okazji odbyła się w miejskim III Liceum Ogólnokształcącym, uczniowie wystawili fragment III cz. „Dziadów” Adama Mickiewicza. Przypomniano także sylwetkę naszego wieszcza oraz jego walkę o podtrzymanie tożsamości narodowej w czasach zaborów.

 

W trakcie uroczystości przypomniano również historię szkoły, która w tym roku obchodzi 25-lecie istnienia. III Liceum Ogólnokształcące zostało utworzone na mocy aktu założycielskiego z dnia 12 marca 1997 r. Jako siedzibę nowej szkoły wskazano budynek przy ul. Czyżewskiego 7 w Bełchatowie, w którym miała siedzibę najstarsza ze szkół bełchatowskich – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Adama Mickiewicza. 1 września 2012 roku szkoła została przeniesiona do nowej siedziby – budynku przy ul. Edwardów. 12 grudnia 2019 roku zapisał się jako jeden z ważniejszych dni w historii miejskiego Mickiewicza. Po reformie edukacji III Liceum Ogólnokształcące, które było częścią Samorządowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2, od września zaczęło funkcjonować jako samodzielna placówka. Zdecydowano wówczas, że szkołą nadal będzie nosić imię swojego dotychczasowego patrona – Adama Mickiewicza. Więcej o historii szkoły można przeczytać na stronie mickiewicz.belchatow.pl.

 

>>> Fotogaleria: Dzień Patrona w III LO

 

Z okazji Dnia Patrona życzenia dyrekcji, nauczycielom oraz uczniom złożył wiceprezydent Łukasz Politański, który wręczył także list gratulacyjny prezydent Marioli Czechowskiej.

 

„Państwa szkoła to bez wątpienia wyjątkowe miejsce, które przez minione ćwierć wieku, stało się symbolem tego, co najbardziej wartościowe – zdobywania wiedzy i życiowego doświadczenia, kształtowania charakterów i społecznych postaw, zawierania znajomości i przyjaźni na całe życie. (…) Każdy jubileusz skłania do refleksji nad przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Warto przypomnieć dokonania pedagogów i kolejnych roczników absolwentów, którzy przez minionych 25 lat zapisywali piękne karty historii „Mickiewicza”. To dzięki ich zaangażowaniu placówka na stałe wpisała się w oświatową mapę Bełchatowa, a osiągnięcia uczniów sprawiły, że szybko zdobyła zaufanie mieszkańców. Dziś miejskie III LO to też synonim szkoły różnorodnej i otwartej na wszystkie potrzeby bełchatowskiej młodzieży, także osób z niepełnosprawnością, sportowców, artystów czy tych, którzy swoją przyszłość wiążą z ratownictwem medycznym czy lingwistyką” – czytamy w liście prezydent Czechowskiej.

Całej społeczności III liceum gratulujemy jubileuszu i życzymy, by przez kolejne lata patron szkoły, Adam Mickiewicz, był drogowskazem – zarówno dla uczniów, jak i całego grona pedagogicznego.

 

AP

 

 Z okazji Dnia Patrona uczniowie Mickiewicza wystawili fragment III cz. Z okazji Dnia Patrona uczniowie Mickiewicza wystawili fragment III cz. „Dziadów”