Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościImiona wybierane najchętniej w 2022 r.

Imiona wybierane najchętniej w 2022 r.

W 2022 r. przyszło na świat 346 nowych mieszkańców miasta W 2022 r. przyszło na świat 346 nowych mieszkańców miasta; foto archiwum

 

Hanna i Lena oraz Antoni to najczęściej nadawane imiona w Bełchatowie w 2022 r. Urząd Stanu Cywilnego w minionym roku zarejestrował ponad 600 aktów urodzeń.

 

Miejscowy Urząd Stanu Cywilnego rejestruje dzieci urodzone na terenie miasta i gminy Bełchatów, a także transkrypcje z zagranicy. W sumie  zarejestrowano 612 aktów urodzeń, z czego 346 dotyczyły nowych mieszkańców naszego miasta.

 

Jakie imiona najchętniej nadawano w 2022 r.? W porównaniu do poprzedniego nie zmieniła się czołówka wśród najchętniej wybieranych imion męskich. Tu nadal wygrywa  Antoni (17), trzynastokrotnie rodzice, wybierali też Franciszka i Aleksandra. Chętnie nadawano też imiona takie jak Filip, Jakub, Leon, Jan, Tymon. Jednokrotnie wybierano za to takie imiona jak Daniel, Bartłomiej, Kacper, Dariusz, Paweł, Rafał, Juliusz, Marcin.

 

Zupełnie inaczej ma się sprawa, jeśli chodzi o dziewczynki. Tu w czołówce zasadnicza zmiana. Zarówno Hanna, jak i Lena wybierane były po trzynaście razy. Przez ostatnie lata najchętniej nadawanym imieniem była Julia, tuż za nią Maja. Nadal na trzecim miejscu utrzymuje się za to Laura. To imię nadano w ubiegłym roku 12 razy.  Oliwia, Maja, Marcelina, Maria również cieszyły się popularnością. Liwia, Róża, Alina, Dominika, Klara, Sara, Emilia i Łucja to najrzadziej nadawane imiona, ale również i te odnotowano w USC.

 

Bełchatowskie USC zarejestrowało również 274 pary, które w 2022 r. powiedziały sobie tak i zawarły związek małżeński. Nowymi mieszkańcami Bełchatowa stali się również uciekający przed wojną Ukraińcy. Urząd nadał im 1179 numerów  PESEL.

 

KR