Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościJest dofinansowanie na elektryczną emzetkę

Jest dofinansowanie na elektryczną emzetkę

 Trzy elektryczne emzetki przyjechały do Bełchatowa w 2019 rokuTrzy elektryczne emzetki przyjechały do Bełchatowa w 2019 roku

 

Miasto pozyskało właśnie dofinansowanie na zakup kolejnego autobusu elektrycznego. Mowa o ponad 2,6 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Przetarg ma być ogłoszony wkrótce.

 

– Od lat w mieście funkcjonuje bezpłatna komunikacja miejska. Dokładamy także starań, by nasz transport publiczny był ekologiczny. Dlatego, kiedy tylko pojawiła się taka możliwość, złożyliśmy wniosek o dofinansowanie zakupu zeroemisyjnego autobusu. Cieszę się, że nasz projekt pozytywnie przeszedł wszystkie etapy i do Bełchatowa trafi ponad 2,6 mln zł. Tym samym tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji wzbogaci się o kolejną przyjazną środowisku emzetkę – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Jak dodaje prezydent Czechowska, będzie to już czwarty elektryczny autobus w naszym mieście. – Kilka lat temu kupiliśmy trzy pierwsze elektryki, a wraz z nimi także trzy napędzane silnikami diesla, co z pewnością zmniejszyło emisję spalin w mieście. Poprawiło też jakość podróżowania. Jazda emzetkami z napędem elektrycznym jest bardziej komfortowa, chociażby ze względu na niemal całkowicie wyeliminowany hałas – tłumaczy prezydent Bełchatowa.

Dotacja przyznana przez Urząd Marszałkowski w Łodzi pochodzi z EFRR (Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego). Bełchatów otrzyma blisko 70 proc. wartości całego projektu. Miasto szacuje bowiem, że zakup „elektryka” wraz z ładowarką kosztować będzie ok. 3,9 mln zł. Przetarg ma zostać ogłoszony w najbliższym czasie.

 

AP/ADA