Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaMiejska Orkiestra Dęta "Grocholice" świętowała jubileusz

Miejska Orkiestra Dęta „Grocholice” świętowała jubileusz

Miejska Orkiestra otrzymała od prezydent Marioli Czechowskiej voucher na zakup zestawu perkusyjnego
Sto lat – właśnie tyle ma Miejska Orkiestra Dęta „Grocholice”. Jubileusz, który świętowano w minioną sobotę 9 września, był okazją do wspomnień, podziękowań i oczywiście życzeń kolejnych tak pięknych rocznic.

Orkiestra powstała w 1923 roku. Działała wówczas jako strażacka orkiestra dęta. W 2006 roku została zawieszona. Jednak już rok później, bo w 2007 roku nastąpiła jej reaktywacja. Dwa miesiące później Miejska Orkiestra Dęta „Grocholice” zagrała pierwszy koncert. Było to dokładnie 24 grudnia podczas pasterki.  Wystąpili wtedy w dwunastoosobowym składzie. Kilka dni później, 6 stycznia w święto Trzech Króli, grających było już dwudziestu. Po reaktywacji kapelmistrzem został Henryk Wesołowski, zaś od 6 lat orkiestrą kieruje Katarzyna Jurczyk-Zawada.

W sobotę 9 września Orkiestra świętował jubileusz 100-lecia. Był uroczysty przemarsz i oczywiście koncert Miejskiej Orkiestry Dętej „Grocholice”. Dla gości przygotowano też słodki poczęstunek, lemoniadę. Na dzieci z kolei czekały dmuchaniec, lemoniada, malowanie buziek. Członkowie Orkiestry wręczyli pamiątkowe statuetki. Otrzymały je osoby, które wspierają działalność ich zespołu. Nie zabrakło też gratulacji, podziękowań i życzeń kolejnych okrągłych rocznic.

Najlepsze życzenia Orkiestrze przekazała także prezydent Mariola Czechowska.

Gratuluję pięknego jubileuszu, który właśnie świętujecie. Sto lat Miejskiej Orkiestry Dętej „Grocholice” to niepodważalny dowód zaangażowania, ogromnej pasji, marzeń i niezwykłej historii wielu ludzi. Za tę wspaniałą, wieloletnią muzyczną podróż dziękuję wszystkim, którzy tworzą i tworzyli Miejską Orkiestrę. Jestem pod wrażeniem Państwa zamiłowania, talentu, dorobku. Jesteście wspaniałym przykładem na to, że wspomniana już tutaj pasja łączy na długie lata, ale też przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. (…) Z całego serca życzę kolejnych okrągłych rocznic, dalszych sukcesów, satysfakcji płynącej z muzykowania, a także niesłabnącego aplauzu publiczności – napisała w liście prezydent Mariola Czechowska, który podczas uroczystości w jej imieniu odczytał wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

ADA

>>> Galeria zdjęć: Miejska Orkiestra Dęta „Grocholice” jubileusz 100-lecia

Przemarsz Miejskiej Orkiestry Dętej "Grocholice"
Przemarsz ulicami miasta – to jeden z punktów obchodzonego jubileuszu