Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportJuż po raz szósty nocą pobiegli w Bełchatowie

Już po raz szósty nocą pobiegli w Bełchatowie

Już po raz szósty nocą pobiegli w Bełchatowie
Jak co roku Bełchatowski Bieg Nocny przyciąga amatorów biegania z całej Polski
Blisko 300 zawodników pobiegło w tegorocznej, 6. już odsłonie Bełchatowskiego Biegu Nocnego. W sobotni wieczór 11 maja na trasie, która wiodła ulicami miasta, były niesamowita energia i gorący doping kibiców, co przełożyło się na fantastyczne sportowe wyniki.

Bełchatowski Bieg Nocny na stałe już wpisał się w kalendarz miejskich imprez sportowych. Każdego roku przyciąga do naszego miasta kilkuset biegaczy. Podobnie było także i tym razem. O jak najlepszy wynik walczyło blisko 300 sportowców. – Ta liczba biegaczy to najlepszy dowód na to, że Bełchatów kocha biegać i że bełchatowianie lubią aktywność sportową – podkreśla dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie Paweł Woźniak.

– Cieszę się, że tak wielu biegaczy będzie rywalizować dziś w naszym mieście. Sam uprawiam sport i wiem, jak wiele korzyści przynosi aktywność fizyczna. Pozwala się odstresować, odciągnąć dzieci i młodzież od tabletów czy telefonów. Dlatego gorąco zachęcam do uprawiania sportu – mówił tuż przed biegiem prezydent Bełchatowa Patryk Marjan. – Bełchatów jest kojarzony z dwoma dużymi klubami sportowymi, mam tu na myśli GKS i Skrę. Sport jest wielkimi filarem promocji. Mam nadzieję, że Bełchatów będzie nie tylko energetyczną stolicą Polski, ale także sportową – dodałprezydent Marjan.

Już po raz szósty nocą pobiegli w Bełchatowie

Sami zaś biegacze, którzy zdecydowali się podjąć sportowe wyzwanie i wystartować w Bełchatowskim Biegu Nocnym, mówili, że liczą na dobre wyniki. – To już mój drugi bieg nocny. Poprzedni był ciężki, bo było deszczowo i mokro, wietrznie i zimno. Ale pobiegłem całkiem nieźle. Liczę, że tym razem będzie jeszcze lepszy wynik, choć nie miałem za bardzo czasu na przygotowania. Dwa tygodnie temu biegłem maraton, a tydzień temu Wings for Life – mówił bełchatowianin Mariusz Gieras.

Do naszego miasta przyjechała także silna, bo aż jedenastoosobowa ekipa 7. Dywizjonu Lotniczego. – Ja akurat startuję tutaj pierwszy raz, ale kilkoro z nas biegło już wcześniej. Jesteśmy dobrze przygotowani, schodzimy poniżej 50 minut, biegamy regularnie, cały czas ćwiczymy. Jesteśmy w formie, więc na pewno będzie dobrze – powiedział Daniel Włodarczyk z 7. Dywizjonu Lotniczego. – Ja także biegłem już w ubiegłym roku, więc trasę znam. A moja taktyka jest prosta, czyli biec przed siebie i pobić życiówkę – mówił z kolei Piotr Siewiera z Bełchatowa.

Zawodnicy mieli do pokonania 10-kilometrową trasę. Wiodła ona tradycyjnie ulicami Bełchatowa. A konkretnie: Lecha i Marii Kaczyńskich, Czyżewskiego (aż do nawrotki na wysokości ul. Kasztanowej), św. Brata Alberta Chmielowskiego, Olsztyńską i ponownie Staszica aż do Czyżewskiego. Dalej trasa prowadziła ulicą Kempfinówka, Grota Roweckiego, Bawełnianą, Pabianicką. Pętla zakończyła się wbiegnięciem spod Urzędu Miasta Bełchatowa i ulicy Kościuszki na plac Narutowicza.

Zanim jednak śmiałkowie wystartowali, powodzenia życzył im prezydent Bełchatowa Patryk Marjan, który także stanął do zawodów.

– Dziękuję, że jesteście na 6. Bełchatowskim Biegu Nocnym. Liczę, że dziś każdy z Was poprawi swoje wcześniejsze wyniki. Wszystkiego dobrego i przede wszystkim satysfakcji na mecie. Zaczynamy – powiedział prezydent Marjan.

Wyniki 6. Bełchatowskiego Biegu Nocnego można sprawdzić na portalu datasport.pl. Warto zaznaczyć, że najszybszy z bełchatowian Tomasz Owczarek linię mety przekroczył jako czwarty z czasem 33:04. Wśród bełchatowianek zaś najszybciej pobiegła Sylwia Hałaczkiewicz – z czasem 39:08 zajęła wśród pań drugą lokatę. Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyników i zapraszamy na start 7. już edycji Bełchatowskiego Biegu Nocnego za rok.

>>> Zobacz fotogalerię: 6. Bełchatowski Bieg Nocny cz. 1

>>> Zobacz fotogalerię: 6. Bełchatowski Bieg Nocny cz. 2

AP

Bieg nocny oficjalnie otworzył prezydent Bełchatowa Patryk Marjan

Bieg nocny oficjalnie otworzył prezydent Bełchatowa Patryk Marjan

Trasa biegu, która ma atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, tradycyjnie wiodła ulicami Bełchatowa