Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościW sobotę nocne bieganie. Start i meta w centrum

W sobotę nocne bieganie. Start i meta w centrum

Bieg Nocny to już tradycja, w tym roku na liście startowej jest 260 osób Bieg Nocny to już tradycja, w tym roku na liście startowej jest 260 osób

 

Przed nami piąta już edycja Bełchatowskiego Biegu Nocnego. W najbliższą sobotę, 6 maja na starcie spotkają się biegacze z Bełchatowa, a także z różnych stron kraju. Trasa prowadzić będzie kilkunastoma ulicami. Na kierowców będą więc czekać czasowe utrudnienia w ruchu w godz. 20:30-23:00. Inaczej pojedzie także jeden kurs emzetki nr 2.

 

 

Biegacze tradycyjnie wystartują z centrum miasta, na placu Narutowicza zlokalizowana będzie także meta. Do pokonania będą mieć 10 km dystans, który poprowadzi nieco inną niż w poprzednich latach trasą.

 

– Przez wzgląd na budowę wschodniej obwodnicy Bełchatowa musieliśmy nieznacznie zmienić dotychczasową trasę biegu tak, aby nie kolidowała z terenem budowy. Nowa trasa jest bardzo podobna do poprzedniej oraz atestowana przez PZLA. Liczymy, że nowa propozycja spodoba się biegaczom – mówi Paweł Woźniak, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie, które organizuje Bieg Nocny wspólnie z prezydent Mariolą Czechowską.

 

Biegacze wystartują więc z placu Narutowicza i pobiegną w kierunku Politanic. Na wysokości ul. Kasztanowej planowany jest zawrót, później zawodnicy pobiegną ulicami: Chmielowskiego, Olsztyńską, Staszica, Czyżewskiego, Kempfinówką, Grota Roweckiego, Bawełnianą, Pabianicką i Kościuszki, z której wbiegną na plac Narutowicza.

 

 

Będą czasowe utrudnienia w ruchu

 

W sobotę, 6 maja w godz. 20:30-23:00 we wspomnianym rejonie wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu. Dotyczą one ulic: Lecha i Marii Kaczyńskich, Placu Wolności, Generała Ludwika Czyżewskiego, św. Alberta Chmielowskiego, Olsztyńskiej, Stanisława Staszica, Kempfinówka, Generała Grota-Roweckiego, Bawełnianej, Pabianickiej, Kościuszki.

 

  • Ruch jednokierunkowy będzie odbywał się: z ulicy Olsztyńskiej w stronę ulicy Sienkiewicza oraz od skrzyżowania ulicy Bawełnianej z ulicą Pabianicką w stronę ulicy Kościuszki.
  • Pozostałe ulice są całkowicie wyłączone z ruchu drogowego w godz. 20:30-23:00.
  • W związku z czasową niedostępnością wspomnianych ulic oraz dróg nastąpią również utrudnienia w ruchu na ulicach do nich prostopadłych.
  • Ruch wahadłowy będzie prowadzony wszędzie tam, gdzie tylko będzie istniała w danej chwili taka możliwość.

 

Inaczej pojedzie także emzetka „dwójka”

Kurs linii nr 2, który o godz. 21:00 wyrusza z przystanku na węźle przesiadkowym, przebiegał będzie do Placu Wolności według obowiązującego rozkładu. Następnie autobus: skręci w prawo w ulicę Dąbrowskiego, później w lewo w ulicę 1 Maja, następnie zawróci na rondzie Kaczorowskiego. Dalsza trasa będzie przebiegać już według obowiązującego rozkładu. Pominięty zostanie przystanek przy ul. Czyżewskiego i przystanek przy ul. Staszica.

 

Serdecznie przepraszamy mieszkańców za wszelkie utrudnienia i prosimy o wyrozumiałość.

 

Trasa Bełchatowskiego Biegu Nocnego

 

ADA