Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościJuż w sobotę piknik ekologiczny. Przyjdź

Już w sobotę piknik ekologiczny. Przyjdź

Podczas pikniku najmłodsi mogą nauczyć się zasad segregacji odpadów, fot. archiwum

 

W najbliższą sobotę w naszym mieście edukacja ekologiczna będzie przeplatać się z dobrą zabawą. A to za sprawą pikniku „W harmonii z naturą”, na który zaprasza prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska. Będą m.in. targi ekologiczne, kreatywne warsztaty, a także gry i zabawy plenerowe. Początek imprezy w parku Olszewskich o godz. 13:00.

Na kilkudziesięciu stoiskach, które staną w parku za Muzeum Regionalnym będzie można kupić m.in. ekologiczną żywność. Producenci artykułów spożywczych, ziół, miodów i kosmetyków będą przekonywać, że prowadzenie zdrowego stylu życia może być łatwe i przyjemne. W ofercie wystawców będą również biżuteria i wyroby rękodzielnicze, w większości wykonane z materiałów recyklingowych, sznurka, szkła czy papierowej wikliny.

Stałym punktem bełchatowskich pikników ekologicznych „W harmonii z naturą” są atrakcje dla całych rodzin. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w kreatywnych warsztatach, podczas których wykonają mini dzieła sztuki z produktów naturalnych, stworzą kosmetyki, dadzą przedmiotom „drugie życie”, zajrzą także do laboratorium przyrodniczego. Nie zabraknie również gier i zabaw plenerowych. O godz. 16:00 natomiast zapraszamy dzieci na ekologiczny spektakl „Śmieciaki ratują świat”. Akcja przedstawienia dzieje się w niedalekiej przyszłości. Od tytułowych Śmieciaków milusińscy dowiedzą się, jak świat wyglądał kiedyś, dlaczego wszystko się zepsuło i co zrobić, by zostać eko bohaterem i to naprawić.

Podczas pikniku nie zabraknie także prelekcji. Wszyscy, którzy w sobotę, 20 maja wybiorą się do parku Olszewskich, poznają uniwersalne zasady działania natury w ogrodzie, sadzie i na działce. Będą także wykłady poświęcone owadom i roślinom miododajnym, ekologicznej żywności oraz zasadom niemarnowania jedzenia, a ponadto dowiedzą się, jakie zioła można wykorzystsać w kuchni i apteczce.

Dodatkowo przewidziano ćwiczenia na trawie i nordic walking. Ostatnim punktem pikniku będzie kino plenerowe, które rozstawione zostanie przy scenie plenerowej MCK PGE Gigantów Mocy. Początek seansu o godz. 21:00.

Eko piknik „W harmonii z naturą” organizowany jest w ramach projektu pn. „Edukacja ekologiczna mieszkańców Bełchatowa – segreguj, oszczędzaj, dbaj! – IV edycja”.

 

AP

 

Plakat promujący piknik Plakat promujący piknik “W harmonii z naturą”