Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportKolarstwo górskie: zapisz się na Lotto MTB

Kolarstwo górskie: zapisz się na Lotto MTB

 

By wystartować w Lotto MTB Energy, wystarczy sprawny rower, kask i dobre chęci By wystartować w Lotto MTB Energy, wystarczy sprawny rower, kask i dobre chęci

Dwa dystanse do wyboru, kilka kategorii wiekowych dla mężczyzn oraz kobiet, a także dodatkowa kategoria juniorów, pamiątkowe medale i atrakcyjne nagrody, w tym finansowym – to zapowiedź Lotto MTB Energy, który po wielu latach przerwy pojawił się w sportowym kalendarzu Bełchatowa. Na linii startu kolarze górscy staną 15 września. Zapisy trwają.

 

Impreza inauguracyjna tegorocznego cyklu Lotto MTB Energy odbyła się 23 czerwca na Kaszubach. Do naszego miasta wyścig dotrze 15 września. Wtedy właśnie do rywalizacji przystąpią miłośnicy ekstremalnej jazdy na rowerach górskich, przeznaczonych do pokonywania trudniejszych terenów. Jak zapewniają współorganizatorzy, MCS Belchatów, każdy amator tego sportu może wystartować w wyścigu, nawet na podstawowym sprzęcie.

 

Trasa wyścigu prowadzić będzie głównie przez Lasy Państwowe Nadleśnictwa Bełchatów, które objęły imprezę swoim patronatem. Na miejsce tzw. honorowego startu wyznaczono pl. Narutowicza. „Na ostro” zawodnicy wystartują o godz. 11:15 z miasteczka finiszera MTB, czyli spod budynku „Strzelca”. Tu też po wyścigu odbędzie się wspólne ognisko. Będzie można nie tylko odpocząć i zjeść ciepły posiłek, ale również wyczyścić rower specjalnymi myjkami.

Zawodnicy do wyboru będą mieli dwa dystanse: MEGA – około 25 kilometrów (jedna pętla) i GIGA – około 48 kilometrów (dwie pętle).

 

Chęć udziału należy zgłosić na stronie www.timerecords.pl. Jak to zrobić? Wystarczy założyć konto użytkownika (jeśli się go nie ma), wypełnić formularz i uiścić opłatę startową w terminie do 7 dni od daty zapisu. Link do opłaty można znaleźć również po zalogowaniu w zakładce TWOJE IMPREZY.

 

Na zapisy internetowe organizatorzy czekają do 9 września lub do wyczerpania limitu miejsc. Po tym terminie zapisy przyjmowane będą bezpośrednio w biurze zawodów, które znajdować się będzie w MCK-u przy pl. Narutowicza.

Mimo że do wyścigu zostało jeszcze trochę czasu, to warto zapisać się wcześniej, ponieważ od tego zależy wysokość wpisowego. Do 25 sierpnia wynosi ono 70 złotych, a po tym czasie – 90 złotych. W ramach pakietu startowego zawodnik otrzyma: numer startowy z czipem, zabezpieczenie i oznakowanie trasy wyścigu, dostęp do wspólnego stanowiska do mycia rowerów, medal ukończenia wyścigu, możliwość skorzystania z ciepłego posiłku oraz upominki.

 

Każdy kolarz, który ukończy wyścig, otrzyma pamiątkowy medal. Z kolei na zwycięzców poszczególnych kategorii generalnych na obu dystansach czekają atrakcyjne nagrody finansowe – od 100 do 350 złotych. Podobną gratyfikację przewidziano dla najlepszego bełchatowianina i najlepszej bełchatowianki (zameldowanych na terenie naszego powiatu). Organizatorzy nie zapominają też o juniorach. Wygrani w tej kategorii otrzymają talony do sklepów sportowego i elektronicznego.

 

Więcej informacji na temat samego wyścigu, regulaminu i zapisów znajdziecie m.in. na stronie MCS-u, a w razie problemów technicznych związanych z uczestnictwem bądź zgłoszeniami można pisać na adres: biuro@energyevents.pl

 

KZB/MCS 

Fot. MCS

 

190723 MTB plakat BEŁCHATÓW2

 

Mapa statyczna MTB Bełchatów 2019 v2 min 1024x724