Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościKolejna miejska szkoła z fotowoltaiką

Kolejna miejska szkoła z fotowoltaiką

Panele fotowoltaiczne na dachu Szkoły Podstawowej nr 5 w Bełchatowie
Miasto zabiega o to, aby montować fotowoltaikę w kolejnych miejskich placówkach
Szkoła Podstawowa nr 5 przechodzi energetyczną modernizację. Wkrótce placówka będzie zasilana fotowoltaiką. Montaż instalacji OZE dobiega już końca.

Z energii słonecznej korzystają już Jedynka, Trójka i Dwunastka. Do tego grona dołączy kolejna miejska podstawówka. Wkrótce fotowoltaiką będzie zasilana Szkoła Podstawowa nr 5. Montaż paneli fotowoltaicznych jest już na finiszu. Przed wykonawcą ostatnie prace związane z podłączeniem instalacji. W sumie na dachu Piątki pojawiło się 68 monokrystalicznych paneli. Inwestycja będzie kosztować prawie 350 tys. zł, na jego realizację miasto pozyskało dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego w Bełchatowie.

– Montaż elektrowni słonecznych w szkołach to przede wszystkim spore oszczędności dla miasta, ale też ogromna korzyść ekologiczna. Dlatego zabiegamy o to, aby sukcesywnie montować fotowoltaikę wszędzie tam, gdzie mamy taką możliwość – tłumaczy wiceprezydent Dariusz Matyśkiewicz.

Miasto ma już gotową dokumentację techniczną dla kolejnych placówek. Teraz będzie się starać o środki zewnętrzne. Wszystko po to, aby przyspieszyć realizację wspomnianych inwestycji, ale też następnych ekologicznych działań. 

ADA

Panele fotowoltaiczne na dachy Szkoły Podstawowej nr 5
Na dachu SP nr 5 zamontowanych zostało dokładnie 68 paneli