Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaKolejne łazienki w Dwunastce odnowione

Kolejne łazienki w Dwunastce odnowione

 Łazienki utrzymane są w przyjaznej uczniom i wesołej kolorystyceŁazienki utrzymane są w przyjaznej uczniom i wesołej kolorystyce

 

W Szkole Podstawowej nr 12 wyremontowane zostały kolejne sanitariaty. W każdej z odnowionych przez miasto ośmiu łazienek położone zostały kolorowe płytki, zamontowano też nową armaturę i drzwi.  

 

 

– Mniejsze lub większe remonty prowadzimy w naszych placówkach oświatowych praktycznie cały czas. Wszystko po to, by dzieci uczyły się w przyjaznych i przede wszystkim bezpiecznych warunkach. Trzeba pamiętać, że budynki szkół i przedszkoli mają już swoje lata i wymagają tego typu prac. Remont sanitariatów w Dwunastce był gruntowny, dlatego prowadziliśmy go etapami. Właśnie zakończyliśmy ostatni z nich. Teraz już wszystkie szkolne łazienki są odnowione i estetyczne – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa odpowiedzialny m.in. za oświatę.

 

Ostatni, trzeci etap inwestycji, obejmował remont całego pionu, czyli 8 łazienek. Zakres robót, jakie przeprowadzone były w Szkole Podstawowej nr 12 był szeroki. Obejmował wymianę instalacji wodnej, kanalizacyjnej, elektrycznej, centralnego ogrzewania i wentylacji. Ponadto wyburzone zostały stare ścianki działowe, a w ich miejsce postawiono nowe. W ramach remontu wymieniona została również armatura, położone zostały nowe płytki, a także zamontowano nowe drzwi, które swoją stylistyką przypominają drzwi kabin na statku. Wszystko utrzymne jest w przyjaznej dla dzieci kolorystyce.

 

Remont łazienek wydaje się taką prozaiczną sprawą, jednak dzieci lubią, kiedy w szkole jest czysto, pięknie i kolorowo. Jest to dla nich taka przyjazna atmosfera. Dlatego też bardzo cieszymy się, że wszystkie łazienki w naszej szkole zostały odnowione. Regularnie mamy z uczniami pogadanki na temat higieny i profilaktyki, pielęgniarka uczy najmłodsze dzieci prawidłowego mycia rąk. Dużo łatwiej i wygodniej jest prowadzić takie lekcje przy odpowiednio nisko zawieszonych umywalkach wyposażonych w kran jednouchwytowy, a takie właśnie mamy teraz we wszystkich łazienkach dla uczniów najmłodszych klas – podkreśla dyrektor SP nr 12 Agnieszka Ludwiczak – Maszewska.

 

Trzeci etap inwestycji kosztował miasto ponad 460 tys. zł. Na realizację zadania magistrat pozyskał dotację z gminy Bełchatów. – Bardzo intensywnie zabiegamy o pozyskiwanie środków zewnętrznych. Podejmujemy taki działania, żeby nie tyko zrealizować konkretne inwestycje, ale żeby zrealizować je przy jak największym udziale dotacji. W ten sposób znacząco odciążamy miejski budżet, co jest niezwykle istotne w dzisiejszych czasach – podsumowuje wiceprezydent Łukasz Politański.

 

AP

 

Remont objął m.in montaż nowej armatury łazienkowejRemont objął m.in montaż nowej armatury łazienkowej