Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsSportKolejne sukcesy zawodników i trenera BKL-u

Kolejne sukcesy zawodników i trenera BKL-u

Kolejne sukcesy zawodników i trenera BKL-u
Na zdjęciu od lewej: Łukasz Jasiński, Nikodem Dymiński oraz trener Łukasz Mantyk; fot. BKL
Po raz kolejny udowodnili, że mają wysoką sportową klasę. Wicemistrzostwo Polski Nikodema Dymińskiego zagwarantowało mu występ na Mistrzostwach Europy. Kadrę U18 sprinterów poprowadzi zaś trener Łukasz Mantyk.

Bełchatów mocno sportem stoi, szczególnie zaś lekkoatletyką. Ogromny udział mają w tym zawodnicy dwóch działających w naszym mieście klubów – UKS Czempion oraz Bełchatowskiego Klubu Lekkoatletycznego. I to właśnie sprinterzy BKL-u podczas swoich ostatnich występów na Mistrzostwach Polski U18 w Lublinie pokazali, że są w znakomitej formie.

Bez wątpienia największym sukces w stolicy województwa lubelskiego odniósł Nikodem Dymiński. Młody sprinter wraz ze swoim klubowym kolegą Łukaszem Jasińskim już w eliminacjach na dystansie 100 m pobiegli bardzo szybko. Nikodem ukończył bieg eliminacyjny z czasem 10,74 s, a Łukasz – 10,81 s („życiówka”). Warto zaznaczyć, że były to 2. i 4. czasy. Ostatecznie w biegu finałowy, to właśnie Nikodem przekroczył linię mety jako drugi, a czas 10,80 s dał mu srebrny krążek. Tym samym młody bełchatowianin zdobył kwalifikację na Mistrzostwa Europy U18. Natomiast Łukasz zakończył start z czasem 10,97 s i zajął szóste miejsce.

Druga dobra wiadomość dla bełchatowskiej lekkoatletyki jest taka, że trener BKL-u Łukasz Mantyk jest jednocześnie trenerem polskiej kadry. Szkoleniowiec także otrzymał powołanie na Mistrzostwa Europy. Jego podopiecznymi będą sprinterzy specjalizujący się w dystansach 100 oraz 200 metrów. Dodatkowy Łukasz Mantyk zajmie się sztafetą szwedzką. Gratulacje.

Trener Mantyk prowadził kadrę podczas Meczu Międzynarodowego U20 Polska – Czechy – Słowacja – Chorwacja – Węgry w Brnie; fot. BKL