Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościKolejny alert IMGW przed silnym wiatrem

Kolejny alert IMGW przed silnym wiatrem

Podmuchy wiatru mogą osiągać prędkość nawet 85 km/hPodmuchy wiatru mogą osiągać prędkość nawet 85 km/h

 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Bełchatowa kolejne ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Alert pierwszego stopnia obowiązuje od godz. 14:00 w poniedziałek, 20 lutego, do godz. 7:00 dnia następnego.

W komunikacie wydanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowy Instytut Badawczy w Poznaniu czytamy, że na terenie Bełchatowa, a także kilkunastu powiatów naszego województwa, obowiązuje ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Wiać będzie z zachodu, prędkość wiatru wahać ma się od 25 do 35 km/h. W porywach może on prędkość nawet 85 km/h.

 

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 85 proc. Silniejsze podmuchy mogą występować od godz. 14:00 w poniedziałek, 20 lutego. Prognozy przewidują, że mocniej wiać może do godzin porannych (7:00) we wtorek, 21 lutego. W związku z dynamiczną sytuacją meteorologiczną, IMGW informuje, że ostrzeżenie może być aktualizowane.

 

Przypomnijmy, że pierwszy, najniższy stopień ostrzeżenia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia ludzi. Dlatego też IMGW zaleca ostrożność oraz śledzenie komunikatów o pogodzie.

 

AP

 

Dla Bełchatowa obowiązuje alert pierwszego stopniaDla Bełchatowa obowiązuje alert pierwszego stopnia

 

Ostrzeżenie wydane zostało przez IMGWOstrzeżenie wydane zostało przez IMGW