Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościKolorowe kwiaty ozdobią miasto

Kolorowe kwiaty ozdobią miasto

Kwiaty sadzone są m.in. w kaskadowych donicach na placu NarutowiczaKwiaty sadzone są m.in. w kaskadowych donicach na placu Narutowicza

 

Trwa nasadzanie roślin jednorocznych. W sumie miasto ozdobi ponad 13,5 tys. kwiatów. Kaskadowe konstrukcje pojawią się na placu Narutowicza, rośliny posadzone zostaną także m.in. na ul. Kościuszki, w parku Olszewskich czy na rondzie Andersa. Miasto planuje także w różnych częściach miasta posadzenie drzew, krzewów liściastych i iglastych oraz krzewów.

Jednym z elementów wiosennych porządków w mieście jest przygotowanie terenów zielonych pod nasadzenia. Przez ostatnie tygodnie pielęgnowano i porządkowano miejsce zieleńce i drzewostany, sprzątano również glebę wokół krzewów. Tam, gdzie było to konieczne, zredukowano również masę korony drzew, a obumarłe gałęzie usunięto. Teraz przyszedł czas na nasadzenia.

Miasto zamówiło ponad 13,5 tys. sadzonek różnych gatunków. Pelargonie, sutfinie, petunie niecierpki, begonie, a także wilce i kanny sprawią, że w mieście zrobi się kolorowo. Kwiaty posadzone zostaną m.in. na placu Narutowicza, przy urzędzie miasta i kwietnikach latarnianych przy ul. Kościuszki. Ekipy sadzące kwiaty pojawią się również w parku przy Muzeum Regionalnym, na rondzie Andersa oraz w Rynku Grocholskim.

 

AP

 

W mieście posadzonych zostanie ponad 13,5 tys. roślin jednorocznychW mieście posadzonych zostanie ponad 13,5 tys. roślin jednorocznych