Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa
Strona głównaNewsAktualnościKompostujesz? Zyskujesz! W 2026 roku jest większa ulga

Kompostujesz? Zyskujesz! W 2026 roku jest większa ulga

By skorzystać z większej ulgi, trzeba złożyć odpowiednią deklarację odnośnie kompostowania
Mieszkasz w domku jednorodzinnym? Pomyśl o kompostowaniu bioodpadów. Warto! Nie tylko pod kątem ekologicznym, ale też finansowym. Za posiadanie przydomowego kompostownika i kompostowanie w nim bioodpadów można uzyskać częściowe zwolnienie z opłaty za gospodarowanie odpadami.

W 2026 roku Bełchatowianie, którzy kompostują bioodpady, mogą liczyć na większą ulgę. Mowa o dodatkowych 10 zł. Kwota ta będzie odliczanaod miesięcznej wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami wyliczonej dla danej nieruchomości.

–  Ta ulga ma stanowić silny impuls do jeszcze większego zaangażowania się w prawidłowe gospodarowanie odpadami i dalsze zmniejszanie ich ilości. To właśnie odpowiedzialne postawy mieszkańców sprawiają, że system gospodarowania odpadami w mieście działa sprawnie i efektywnie – mówi Wojciech Piasecki, wiceprezydent Bełchatowa.

Aby skorzystać z ulgi za kompostowanie, trzeba posiadać na swojej nieruchomości przydomowy kompostownik i kompostować w nim bioodpady. A także złożyć deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi zgodnie z obowiązującym wzorem, w której należy zaznaczyć kompostowanie w przydomowym kompostowniku. Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Zarządzania Gospodarką Odpadami Komunalnymi Urzędu Miasta Bełchatowa (budynek UM przy ul. Czyżewskiego 7) pod numerami telefonów: 44 733 52 56 i/lub 44 733 52 57.