Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaKoncert "Kantylenki" z okazji Dnia Rodziny

Koncert „Kantylenki” z okazji Dnia Rodziny

Koncert "Kantylenki" z okazji Dnia Rodziny
Młode chórzystki z „Kantylenki” wyśpiewały już wiele nagród i wyróżnień; fot. SP nr 12
Zapraszamy na wyjątkowy koncert, jaki z okazji Dnia Rodziny odbędzie się 3 czerwca w MCK PGE Gigantach Mocy. Na deskach wystąpi działający przy SP nr 12 Chór Kantylenka. Sporo muzycznych wrażeń dostarczą także bełchatowska Grupa Folklorystyczna „Rajka” i Zespół Ludowy „Piotrkowianie”. Darmowe wejściówki będzie można odbierać w MCK-u od wtorku 28 maja.

Dziecięcy Chór „Kantylenka” ze Szkoły Podstawowej nr 12 swoimi występami od kilku już lat podbija serca bełchatowian, ale nie tylko. Chór powstał we wrześniu 2020 roku. Na początku śpiewało w nim 18 dziewczynek w wieku 7-12 lat. Obecnie jest ich już blisko 50. Młode artystki mają na swoim koncie liczne nagrody oraz wyróżnienia. Zarówno w konkursach regionalnych, jak i ogólnopolskich.

Pierwszym wydarzeniem, podczas którego chór zaprezentował swoje umiejętności, był „Koncert dla Rodziny” w czerwcu 2022 roku. W tym roku odbędzie się już jego trzecia edycja. Tym razem wspólnie z „Kantylenką” wystąpią także dwa zespoły specjalizujące się w repertuarze ludowym. Pierwszym z nim jest ceniona bełchatowska Grupa Folklorystyczna „Rajka”. Drugim zaś Zespół Ludowy „Piotrkowianie”. Co ciekawe, zespół z sąsiedniego Piotrkowa Trybunalskiego udostępnił młodym bełchatowskim chórzystkom zapisy nutowe swoich utworów. Dzięki temu dziewczynki mogą jeszcze lepiej poznać muzykę oraz kulturę ludową. A przez muzykę także tradycje naszego regionu.

Zapowiada się więc koncert pełen muzycznych wrażeń. Na „Koncert dla Rodziny” zapraszamy w poniedziałek 3 czerwca do MCK PGE Gigantów Mocy. Początek wydarzenia o godz. 18:00. Darmowe wejściówki na to wydarzenie będzie można odbierać w kasach Miejskiego Centrum Kultury od wtorku 28 maja od godz. 17:00.

AP

Plakat - "Koncert dla Rodziny"