Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsAktualnościDni Papieskie. Będą msze św., serduszka, koncert, kremówki

Dni Papieskie. Będą msze św., serduszka, koncert, kremówki

Bełchatowskie Dni Papieskie odbędą się już po raz osiemnasty Bełchatowskie Dni Papieskie odbędą się już po raz osiemnasty

 

Zbliżają się Bełchatowskie Dni Papieskie. Koncert, kiermasz kremówek, serduszka od dzieci, msze św. – to część zaplanowanych wydarzeń, na które wspólnie zapraszają prezydent Mariola Czechowska i bełchatowskie parafie.

 

 

Tegoroczne, osiemnaste już Bełchatowskie Dni Papieskie, rozpoczną się w czwartek, 13 października. O godz. 20:00 ulicami miasta przejdzie Różaniec Fatimski. Wierni wyruszą z kościoła NMP Matki Kościoła i św. Barbary na os. Dolnośląskim i pójdą w kierunku pomnika św. Jana Pawła II przy parafii farnej (ul. Kościuszki 2).

 

W niedzielę, 16 października zapraszamy natomiast na tradycyjny kiermasz kremówek papieskich. Stoiska będą dostępne już od godz. 8:00. Jak zawsze ustawione będą przy parafii pw. Narodzenia NMP przy ul. Kościuszki. Wieczorem zaś, o godz. 21:00 ponownie spotkamy się przy pomniku św. Jana Pawła II, gdzie odbędzie się Apel Jasnogórski. Warto przypomnieć, że to właśnie 16 października 1978 roku w Rzymie kolegium kardynalskie wybrało metropolitę krakowskiego kardynała Karola Wojtyłę na papieża Kościoła Katolickiego.

 

Z kolei w poniedziałek, 17 października dzieci z bełchatowskich przedszkoli ora szkół udekorują pomnik Papieża Polaka własnoręcznie przygotowanymi serduszkami. Najmłodszych bełchatowian będzie można spotkać w godz. 10:00-12:00.

 

Podczas Bełchatowskich Dni Papieskich będziemy także wspominać bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę. Uroczystości w parafii NMP Nieustającej Pomocy (przy ul. ks. J. Popiełuszki 9) odbędą się w środę, 19 października – w 38. rocznicę męczeńskiej śmierci ks. Popiełuszki. O godz. 16:00 odprawiony zostanie różaniec z księdzem Jerzym. Z kolei o godz. 16:45 delegacje złożą kwiaty pod tablicą upamiętniającą bł. ks.  Jerzego Popiełuszkę. Natomiast o godz. 17:00 rozpocznie się msza św. Nabożeństwo odprawione zostanie w intencji Ojczyzny i ludzi pracy, a przewodniczyć mu będzie ks. abp senior Władysław Ziółek. Do udziału w uroczystości organizatorzy zapraszają także poczty sztandarowe szkół, związków, instytucji. 

 

Ostatnie wydarzenia zaplanowane są na sobotę, 22 października. Dzień ten w kościele katolickim poświęcony jest właśnie św. Janowi Pawłowi II. Na godz. 17:45 zaplanowane jest złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II. Kwadrans później, o godz. 18:00 w parafii pw. Narodzenia NMP odprawiona zostanie msza św. w intencji mieszkańców. Do udziału w tych obchodach organizatorzy zapraszają też poczty sztandarowe szkół, związków, instytucji. Po nabożeństwie odbędzie się koncert pamięci św. Jana Pawła II.

 

ADA

 

Plakat z informujący o wydarzeniach w ramach Bełchatowskich Dni Papieskich