Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsKulturaWystartuj w bibliotecznych konkursach

Wystartuj w bibliotecznych konkursach

Biblioteka konkursy.
Konkursowa praca z jednej z poprzednich edycji „Książka – obiekt artystyczny”
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci, a także młodzież do udziału w kolejnych edycjach konkursów. Pierwszy z nich to „Książka – obiekt artystyczny”, drugi „Między rajem a węglem”. Prace można przesyłać do 15 kwietnia.

Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w konkursie „Książka – obiekt artystyczny” muszą przygotować dowolną techniką książkę, jako obiekt artystyczny. Przygotować można prace przestrzenne, wykonane z różnych materiałów i dowolną techniką. Poprzednie edycje, a ta jest już dwudziestą drugą, pokazały, że młodzież ma niezwykle oryginalne i przepiękne pomysły. Trzeba zaznaczyć, że udział w „Książka – obiekt artystyczny” mogą wziąć uczniowie szkół podstawowych z powiatu bełchatowskiego. Jury będzie oceniać pracę w dwóch kategoriach – klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII.

Z kolei drugi z konkursów – „Między rajem a węglem” biblioteka publiczna kieruje do uczniów bełchatowski podstawówek. Dokładnie do dzieci z klas IV-VIII. Tym razem będą się mierzyć z zadaniem: „Chciałbym Wam kogoś przedstawić – honorowy obywatel miasta Bełchatowa”. A konkretnie zadaniem uczestników jest przygotowanie opisu wybranego przez siebie honorowego obywatela naszego miasta. Warto również taki opis wzbogacić fotografiami, ilustracjami bądź szkicami wykonanymi dowolną techniką plastyczną. Nie ma limitu, co do liczby znaków. Podpowiadamy, lista honorowych obywateli miasta Bełchatowa, dostępna jest na miejskiej stronie belchatow.pl, a dokładnie TUTAJ.

Warto pamiętać, że prace konkursowe nie mogą być plagiatem, nie powinny być także wcześniej publikowane czy nagradzane. Jedna osoba może przesłać jedno zgłoszenie, które powinno być opatrzone godłem np. pseudonimem (nie znakiem graficznym). Regulaminy obydwu konkursów można znaleźć na stronie internetowej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej – www.biblioteka.belchatow.pl, a także poniżej w załącznikach.

Prace można dostarczać do 15 kwietnia do siedziby głównej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej (ul. Kościuszki 9). Więcej informacji udzielają pracownicy placówki pod numerem tel. 44 632 25 81. Ogłoszenie zwycięzców zazwyczaj odbywa się w maju podczas specjalnego spotkania w siedzibie głównej biblioteki.