Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Aktualne zasady bezpieczeństwa

Do końca wakacji w całej Polsce obowiązują łagodniejsze zasady bezpieczeństwa sanitarnego w związku z pandemią COVID-19. Ma to związek z małą liczbą zakażeń na 100 tys. mieszkańców, oraz rosnącą liczbą osób zaszczepionych. Jednocześnie rząd zastrzega sobie możliwość modyfikowania zasad w oparciu o aktualne dane epidemiczne oraz statystyki szczepień.

 Od 6 czerwca większy się m.in. limit osób mogących brać udział w imprezach publicznychOtwarcie sal zabaw dla najmłodszych, możliwość organizowania tradycyjnych targów, konferencji, wystaw, również z limitem osób – podczas konferencji prasowej ministra zdrowia w środę, 2 czerwca, ogłoszone zostały zmiany w obostrzeniach od 6 czerwca. Na początku przyszłego tygodnia ma zostać przedstawiony plan rządu, który będzie obejmował wakacje.

Od piątku, 28 maja, obowiązują nowe, łagodniejsze obostrzenia

 Od dzisiaj restauracje mogą przyjmować gości wewnątrz lokalu. Otwarte mogą być również baseny, siłownie i solaria. W obiektach obowiązuje reżim sanitarny – zakrywanie ust i nosa oraz limity odległości i osób.

Sytuacja epidemiczna pozwala na przyspieszenie harmonogramu luzowania obostrzeń

 - Zdecydowaliśmy się dokonać pewnych drobnych korekt związanych z planem na maj, przyspieszamy otwarcie kin, teatrów, filharmonii, instytucji o około jeden tydzień na 21 maja – taką informację na konferencji prasowej w środę, 12 maja, przekazał premier Mateusz Morawieckiego. Szef rządu zapowiedział również zmiany dla branży sportowej i restauracji.

Maseczek na świeżym powietrzu nie trzeba będzie zakładać przy zachowaniu 1,5-metrowego odstępu od innych osób

 W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie określające, od kiedy nie trzeba będzie nosić maseczek w przestrzeni publicznej. Zgodnie z nim nakaz zasłaniania ust i nosa zostanie zniesiony w sobotę, 15 maja.

Szczepienia w PSP przy ul. Energetyków prowadzone będą 7 dni w tygodniu

 Punkt Szczepień Powszechnych w Cafe Senior Raj został otwarty. Pierwsi pacjenci już dziś przyjęli w nim szczepionkę przeciw COVID-19. Mieszkańcy, którzy chcą się zaszczepić, mogą wybierać właśnie ten punkt w trakcie rejestracji.

Punkt Szczepień Powszechnych mieści się przy ul. Energetyków 6 na os. Przytorze

Miasto przygotowało Punkt Szczepień Powszechnych. To pierwsze tego typu miejsce w Bełchatowie. Punkt będzie działać w siedzibie Cafe Senior Raj na os. Przytorze. Szczepienia mają w nim ruszyć na początku maja.

 

Rząd przedstawił harmonogram luzowania obostrzeń i odmrażania gospodarki w maju

 Otwarte galerie handlowe, siłownie, restauracje i powrót uczniów do szkół – rząd ogłosił harmonogram luzowań obostrzeń epidemicznych. Plan obowiązuje do końca maja, przy założeniu utrzymania się spadkowego trendu dziennej liczby zakażeń.

Łódzkie jest jednym z pięciu województw, w którym przedłużone zostały obostrzenia

 W pięciu województwach, w tym także w łódzkim, dotychczas obowiązujące obostrzenia zostały przedłużone – poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Oznacza to m.in., że w najbliższym szkoły nadal pracować będą zdalnie, a salony kosmetyczne pozostaną zamknięte. W środę odbyła się także konferencja prasowa ministra edukacji, podczas której przedstawione zostały zasady przeprowadzania egzaminów maturalnych i ósmoklasisty.

Rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązujących w Polsce zasad bezpieczeństwa

 W poniedziałek, 19 kwietnia, żłobki i przedszkola wrócą do stacjonarnej pacy. Otwarte zostaną też obiekty sportowe na świeżym powietrzu. Podczas konferencji prasowej minister zdrowia poinformował, że pozostałe obostrzenia zostaną przedłużone do 25 kwietnia. Z kolei hotele i obiekty noclegowe pozostaną zamknięte do 3 maja.

Rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązujących w Polsce zasad bezpieczeństwa

 Obowiązujące obostrzenia epidemiczne zostaną przedłużone do 18 kwietnia - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Oznacza to, że nadal zamknięte będą m.in. przedszkola, żłobki, obiekty sportowe, wielkopowierzchniowe markety meblowe i budowlane, a także salony kosmetyczne i fryzjerskie.

Rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązujących w Polsce zasad bezpieczeństwa

 Obowiązujące obostrzenia epidemiczne zostaną przedłużone do 18 kwietnia - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Oznacza to, że nadal zamknięte będą m.in. przedszkola, żłobki, obiekty sportowe, wielkopowierzchniowe markety meblowe i budowlane, a także salony kosmetyczne i fryzjerskie.

Załączniki:
Download this file (Pismo z informacją dotyczącą zawieszenia działalności OP-3.pdf)Pismo - Łódzki Urząd Wojewódzki[ ]101 kB

Rząd zdecydował o rozszerzeniu obostrzeń sanitarnych na całą Polskę

Ograniczenie działalności galerii handlowych, zamknięcie hoteli, basenów, teatrów i kin – to niektóre z obostrzeń, jakie od soboty, 20 marca, wprowadzone będą w całym kraju. Podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że ograniczenia mają obowiązywać przez trzy tygodnie, czyli do 9 kwietnia.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl