Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

Rząd znosi możliwość zastępowania maseczki ochronnej m.in. przyłbicą, szalikiem czy chustą

Rząd wprowadza zmiany w obowiązujących obostrzeniach. Od soboty, 27 lutego usta i nos powinniśmy zakrywać wyłącznie maseczką. A nie, jak do tej pory zastępować ją przyłbicą, chustą czy szalikiem.

 Część dotychczasowych obostrzeń zostaje zniesiona od 1 lutego Od 1 lutego będą otwarte sklepy w galeriach handlowych, zniesione zostają także godziny dla seniora. Od najbliższego poniedziałku swoją działalność wznowią również muzea i galerie sztuki. Natomiast zasady dotyczące m.in. funkcjonowania szkół, gastronomii czy obiektów sportowych pozostają bez zmian.

KWARANTANNA3

 Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, od 28 grudnia do 17 stycznia cały kraj czekają nowe obostrzenia. Ograniczenia obejmą handel, turystykę a także życie społeczne. Zamknięte będą galerie handlowe, hotele czy stoki narciarskie. Ponadto w noc sylwestrową z 31 grudnia 2020 na 1 stycznia 2021 roku obowiązywać będzie zakaz przemieszczania się.

Środki z Tarczy Finansowej PFR 2.0 trafią do niemal 40 branż dotkniętych kryzysem

 Mikrofirmy z branż, w które najmocniej uderzyła druga fala pandemii, będą mogły liczyć na 18 lub 36 tys. zł finansowania na pracownika. W przypadku małych i średnich firm Polski Fundusz Rozwoju pokryje 70 proc. straty brutto. Przedsiębiorcy z wybranych sektorów gospodarki mogą też liczyć na umorzenie całej pomocy, jaką dostali w ramach wiosną. Wypłaty z tarczy finansowej PFR 2.0 mają ruszyć w styczniu 2021 roku.

Nowe zasady odpowiedzialności będą obowiązywać od 28 listopada

 Sto dni solidarności – rząd ogłosił plan walki z COVID-19. Nauczanie zdalne do końca roku, ponowne otwarcie galerii handlowych w najwyższym reżimie sanitarnym - nowe zasady sanitarne zaczną obowiązywać od 28 listopada.

O nałożeniu kwarantanny GIS może poinformować automatycznym komunikatem telefonicznym

Aby usprawnić komunikację Główny Inspektor Sanitarny uruchomił automatyczne powiadomienia o nałożeniu kwarantanny. Nadawane są one z numeru +48 221 043 705. Kolejne udogodnienie wprowadziło Ministerstwo Zdrowia. Jeśli masz pozytywny wynik testu na koronawirusa nie musisz już czekać na telefon z sanepidu, aby zgłosić do kwarantanny swoich domowników. Teraz wystarczy wypełnić specjalny formularz na stronie gov.pl.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługiwał rodzicom od początku pandemii koronawirusa

 Od poniedziałku, 9 listopada 2020 wraca nauczanie zdalne w najmłodszych klasach. Uczniowie klas 1-3, podobnie jak ich starsi koledzy, do końca listopada będą mieć lekcje online. Rodzice, którzy muszą zostać w domu, otrzymają zasiłek opiekuńczy na podobnych zasadach jak wiosną. Jeśli rodzice najmłodszych uczniów nie mają możliwość sprawowania nad nimi opieki w domu, będą mogli zapisać swoje pociechy na zajęcia opiekuńcze w świetlicach szkolnych.

Decyzją prezydent Marioli Czechowskiej świetlice szkolne zapewnią opiekę najmłodszym uczniom

Miasto wychodzi naprzeciw potrzebom rodziców. Jeśli masz dziecko w klasach 1-3 i nie możesz zapewnić mu opieki podczas nauki zdalnej, skorzystaj ze szkolnej świetlicy. Decyzję o uruchomieniu takiej pomocy podjęła prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska.

Nowe zasady obowiązywać będą od 7 do 29 listopadaUczniowie klas 1-3 przechodzą na nauczanie zdalne, placówki kultury będą zamknięte, ograniczona zostaje także działalność galerii handlowych – rząd zdecydował o nowych obostrzeniach. Premier poinformował o zasadach, jakie będą obowiązywać w całym kraju od soboty, 7 listopada.

Rząd wprowadził nowe obostrzenia na terenie całego kraju

 Od soboty, 24 października, cała Polska będzie strefą czerwoną. Taką decyzję podjął rząd w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. W kraju obowiązywać będą poważne obostrzenia, które mają zatrzymać rozprzestrzenianie się epidemii. Najpoważniejsze z nich dotyczyć będą gastronomii, seniorów oraz młodzieży.

Bełchatów pozostanie w czerwonej strefie, od najbliższej soboty obowiązywać będą nowe obostrzenia

 Bełchatów i powiat bełchatowski pozostaną w czerwonej strefie. Od soboty, 17 października, rząd wprowadza bardziej restrykcyjne obostrzenia. Chodzi m.in. o całkowity zakaz organizowania imprez okolicznościowych i ograniczenie liczby osób w sklepie do 5 na jedną kasę. Szkoły średnie przejdą na nauczanie zdalne. 

Wprowadzenie w sklepach godzin dla seniorów ma przede wszystkim chronić osoby starsze

 W sklepach, aptekach i drogeriach zostaną wprowadzone tak zwane godziny dla seniorów. Oznacza to, że w dni powszednie między godzinami 10:00 a 12:00 zakupy m.in. w sklepach i aptekach będą mogły zrobić wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia.

W Bełchatowie i powiecie bełchatowskim obowiązywać będą surowsze zasady bezpieczeństwa

 Powiat bełchatowski, a wraz z nim Bełchatów od soboty znajdzie się w czerwonej strefie. Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów, które obowiązywać będzie od 10 października, wprowadzone zostaną bardziej restrykcyjne zasady. Przede wszystkim już od północy z piątku na sobotę trzeba będzie zasłaniać nos i usta również na świeżym powietrzu, a działalność restauracyjna możliwa będzie jedynie do godziny 22.00.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl