Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Święty Jan Paweł II Patron Miasta Bełchatowa

Strona głównaNewsEdukacjaKulinarna przygoda przedszkolaków i licealistów

Kulinarna przygoda przedszkolaków i licealistów

konkurs kulinarny1Wiceprezydent Łukasz Politański wspierał drużynę kuchni japońskiej

Pierogi, pizza, sushi i hamburgery – przedszkolaki z „Piątki” miały okazję skosztować smakołyków z różnych stron świata. Co więcej, same te przysmaki przygotowały wspólnie ze starszymi kolegami z III Liceum Ogólnokształcącego.

 

„Kuchnie świata” to wspólny projekt dwóch miejskich placówek, a konkretnie Przedszkola Samorządowego nr 5 im. Jana Brzechwy oraz III Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza. Młodzi kucharze wybrali się w kulinarną podróż w różne zakątki świata, a konkretnie do Polski, Włoch, Japonii i Stanów Zjednoczonych.

W drużynie, która podjęła wyzwanie przygotowania dań kuchni japońskiej, był wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański. – Cieszę się, że poznałem świetnych kucharzy, zarówno tych bardzo młodych, jak i nieco starszych. To naprawdę świetny pomysł. Edukacja przez zabawę to najciekawsza i chyba najlepsza forma nauczania młodych ludzi. Dzięki wspólnemu gotowaniu dzieci miały okazję poznać różne tradycje, kultury, a wręcz ich posmakować. Najważniejsze, że wszyscy się tutaj dobrze bawili – podkreślał z uśmiechem wiceprezydent Politański.

AP

>>> Zobacz fotogalerię: „Kuchnie świata” w PS nr 5

 

konkurs kulinarny2Wspólne gotowanie z licealistami sprawiło przedszkolakom wiele radości