joombig banner rotation images

Menu

Rusza kolejna juz edycja cyklu Open Stage.

 

Mieszanka stylów, w tym muzyka alternatywna, elektroniczna, rock progresywny i punk rock, a do tego cold wave – takie klimaty czekają na uczestników pierwszego po wakacjach koncertu z cyklu Open Stage. 3 listopada w małej sali teatralnej MCK-u wystąpią: 19 Wiosen, Procesor Plus oraz Zespół Projekt Przemysłowa. Na wszystkie koncerty wstęp jest wolny.


Po letniej przerwie ruszają koncerty z cyklu Open Stage. Na scenie Miejskiego Centrum Kultury w Bełchatowie znów gościć będą artyści, którzy zaprezentują szerszej publiczności swoją niebanalną, często oryginalną twórczość.

 

Ideą każdego takiego wydarzenia muzycznego jest możliwość zagrania koncertu na profesjonalnie przygotowanej i nagłośnionej sali koncertowej. Udział w Open Stage mogą wziąć wykonawcy, zespoły parające się różnymi gatunkami muzycznymi. Tu nie ma ograniczeń. Warunek jest jeden – trzeba na żywo zaprezentować własne utwory.


Pierwszy tej jesieni koncert odbędzie się 3 listopada. Początek imprezy o godz. 18:30. Będzie to niewątpliwie uczta dla miłośników mocnego, alternatywnego grania. Na scenie MCK-u (mała sala teatralna, I piętro) wystąpią trzy ciekawe zespoły: 19 Wiosen, Procesor Plus oraz Zespół Projekt Przemysłowa.


Na początku sceną zawładnie zespół 19 Wiosen. Punk, rock i alternatywa to muzyczne znaki rozpoznawcze tej łódzkiej grupy. Zespół powstał w 1993 roku, zatem w przestrzeni niezależnego grania działa (z przerwami) już prawie ćwierć wieku. 19 Wiosen tworzą Grzegorz „Fagot” Fajngold, Marcin Pryt oraz Wojciech Czyszczoń, którzy wspólnie w swojej twórczości, zwanej „aeropunkiem”, zacierają ślady i generują pytania.


Następnie ze sceny zabrzmi mocne, gitarowe granie połączone z rytmami elektronicznymi, a to za sprawą producenta muzycznego i założyciela wytwórni Automatic Bitch Records, występującego pod nazwą Procesor Plus. Na rynku muzycznym działa on od 1999 roku i od samego początku promuje polskie electro. Mocne bity w towarzystwie dźwięków elektronicznych, syntezatora, przesterowanego basu, czasem też krzykliwego wokalu – tak najkrócej scharakteryzować można twórczość Procesora Plus. Szerszej publiczności znany jest on z projektów wykonywanych wspólne z Kapitanem Nemo. Ich electro popowe podkłady do utworów z lat 80. cieszą się dużym zainteresowaniem fanów tego typu muzyki. 


Najmłodszym, ale i też dobrze znanym lokalnej publiczności, jest trzeci zespół, który wystąpi podczas październikowej odsłony Open Stage. Zespół Projekt Przemysłowa, bo o nim mowa, to bełchatowska grupa działająca w obecnym składzie od 2016 roku. Członkowie zespołu są mistrzami w łączeniu z pozoru wykluczających się nurtów muzycznych. W ich utworach da się więc usłyszeć cold wave, rock progresywny, space rock czy też wczesny garage punk.


Więcej na temat zespołów przeczytać i posłuchać można na https://www.facebook.com/events/712055892486842/?active_tab=discussion oraz https://www.mckbelchatow.pl/wydarzenia/12141,koncert-z-cyklu-open-stage---19-wiosen%2c-procesor-plus%2c-projekt-przemyslowa

 

KZB

 

Zespół Projekt Przemyslowa działa w Belchatowie od 2016 roku.

Producent muzyczny, który w swej twórczości skupia sie na polskim electro.
 

Podczas październikowego Open Stage wystapia 3 zespoły.

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020