joombig banner rotation images

Menu

Grupa uczniów bełchatowskich szkół z wizytą na Słowacji

 

Grupa uczniów z bełchatowskich szkół pojechała do Považskiej Bystricy. Wyjazd do słowackiego miasta partnerskiego Bełchatowa to nagroda za dobre wyniki w nauce. To kolejna odsłona projektu wymiany mieszkańców.


Považska Bystrica jest miastem partnerskim Bełchatowa od 2014 roku, ale dopiero w 2018 roku rozpoczęły projekt wymiany mieszkańców. Wspomniany program od lat świetnie sprawdza się przy współpracy z węgierskim Csongradem. Z inicjatywy prezydent Marioli Czechowskiej, teraz podobne relacje Bełchatów chce nawiązać z Považską Bystricą.

W marcu tego roku w Bełchatowie gościli uczniowie ze Słowacji. Zwiedzali miasto, Muzeum Regionalne i PGE Giganty Mocy. Mieli okazję poślizgać się na miejskim lodowisku, pograć w kręgle i zobaczyć bełchatowską kopalnię z punktu widokowego. Teraz pora na rewizytę.

 

Zagraniczni goście na otwarciu wystawy


Grupa uczniów bełchatowskich szkół podstawowych oraz SZSO nr 2 im Mickiewicza w nagrodę za dobre wyniki w nauce do niedzieli, 11 listopada, gości w Považskiej Bystricy. W programie pobytu są m.i. zwiedzanie zamku w Tereczynie, wspólna integracja i poznawanie tamtejszej kultury. Bełchatowska młodzież zabrała ze sobą także flagę z napisem: Bełchatów 100-lecie niepodległości.

 

AP

 

Wymiana mieszkańców

 

Wyjazd to nagroda za dobre wyniki w nauce

 

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020