Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności

joombig banner rotation images

Menu

 

fot. Piotr Garbat    fot. Piotr Garbat

 

Kiedy spotkają się entuzjaści  fotografii z dwóch prężnie działających towarzystw, nie może to przejść bez echa. Efektem współpracy Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego i Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego  jest wystawa „Kalejdoskop”, której wernisaż odbędzie się 29 marca o godz. 18:00 w Gigantach Mocy.

 

Wspólna pasja potrafi zbliżyć, zrodzić przyjaźnie, a także zainspirować do podjęcia konkretnych inicjatyw. Tak też się stało w przypadku Bełchatowskiego i Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego. Fotografowie z dwóch zakątków Polski rozpoczęli owocną współpracę w 2018 roku. Teraz przyszedł czas na zaproszenie artystów z Jeleniej Góry do naszego miasta, aby tu pokazali swoje prace. Wystawa „Kalejdoskop” prezentuje fotografie o tematyce dowolnej. Nie zabraknie na niej krajobrazów ukazujących piękno pobliskich Karkonoszy i przedgórza. Prace będzie można oglądać od 29 marca w Galerii Na Piętrze mieszczącej się w PGE Giganty Mocy.

 

Pierwsza zorganizowana wystawa jeleniogórskiej fotografii odbyła się w 1948 roku w sali Dworca Turystycznego i od tego czasu fotografia było coraz bardziej popularną dziedziną sztuki wśród tamtejszych artystów. Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne zawiązało się w 1961 roku. Głównym celem działania Towarzystwa była organizacja różnorakich wystaw, oprócz tego spotykano się również na warsztatach, konkursach i plenerach. Członkowie zdobywali wyróżnienia i nagrody zarówno w Polsce, jak i w Europie. Są członkami Związku Polskich Artystów Fotografików i Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej.  

 

APO

Wystawa Kalejdoskop Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego

 

got. Jan Foremny  fot. Jan Foremny

 

fot. Lechosław Pustowaruk      fot. Lechosław Pustowaruk

Aktualności

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl