Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

noc muzeów 5381Swoją ofertę na długi weekend majowy przedstawiło Miejskie Centrum Kultury

Ekspozycja PGE Giganty Mocy zaprasza do Bełchatowa na pełen atrakcji weekend majowy. Moc przygód czeka tu na wszystkich, niezależnie od wieku i zainteresowań! Ekspozycję można będzie zwiedzać od 1 do 5 maja w godzinach 11:00 – 19:00.


Interaktywne centrum PGE Giganty Mocy to jedna z największych atrakcji turystycznych Łódzkiego – jego dotychczasową działalność nagrodzono Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej dla najlepszego produktu turystycznego 2015r. oraz główną nagrodą Ministra Infrastruktury i Rozwoju w konkursie „Polska Pięknieje – 7 cudów funduszy europejskich” za miejsce przyjazne rodzinie.

Tutaj można przeżyć podróż wehikułem czasu, popływać w morzu jurajskim, poznać historię złóż węgla brunatnego i dowiedzieć się skąd mamy prąd. Można także wcielić się w górnika oraz dystrybutora mocy. Odpowiemy tu na wiele pytań z zakresu nauk przyrodniczych; ewolucji człowieka, paleontologii, geologii, czy fizyki, a to wszystko w sposób przystępny i zrozumiały nawet dla najmłodszych. Zamiast „suchych faktów” oferujemy doświadczenie i przygodę, zaś wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych zyskasz ot tak, przy okazji!

Na wycieczkę do Bełchatowa warto zarezerwować cały dzień i skorzystać z całego wachlarza atrakcji. W bliskim otoczeniu Ekspozycji PGE GIGANTY MOCY, w samym sercu miasta, na odwiedzających czekają liczne restauracje. Miasto zwiedzić można z mobilną aplikacją, podróżując szlakiem rodzinnym, historycznym lub sportowym, a następnie wybrać się na Górę Kamieńsk, gdzie znajduje się całoroczny kompleks rekreacyjno-sportowy. Niespełna 15 min. drogi samochodem od PGE Gigantów Mocy leży Ośrodek Rekreacji Wawrzkowizna, położony w otoczeniu sosnowych lasów ze zbiornikami wodnymi, stadniną koni oraz gokartami. W bliskiej odległości od ośrodka znajdują się również tarasy z widokiem na największą w tej części Europy odkrytą kopalnię.

MCK BełchatówMAJÓWKA 2019 małe

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl