Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

 Podczas Tygodnia Bibliotek nikt nie będzie sie nudziłPodczas bełchatowskiego Tygodnia Bibliotek nikt nie będzie sie nudził

 

Spotkania z pisarką wielkiego formatu i nietuzinkowymi naukowcami, a do tego kiermasz książek - to m.in. dla swoich czytelników przygotowała bełchatowska biblioteka z okazji ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Każdy, kto między 6 a 12 maja zajrzy na ul. Kościuszki 9, znajdzie tu coś dla siebie. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

 

 
Tydzień Bibliotek, który w całej Polsce oficjalnie rozpoczyna się 8 maja, to święto bibliotekarzy i czytelników jednocześnie. Bełchatowska placówka zawsze chętnie się w nie włącza, przygotowując liczne atrakcje. W tym roku lokalne obchody Tygodnia Bibliotek rozpoczną się dwa dni wcześniej, tj. 6 maja.


Na początek, 7 maja, w siedzibie głównej gościć będzie pisarka, malarka, rzeźbiarka, autorka piosenek Małgorzata Warda. Spotkanie z autorką powieści poruszających trudne, społeczne tematy („Dłonie”, „Ominąć Paryż”, „Czarodziejka”, „Nikt nie widział, nikt nie słyszał...” i nagrodzone laurem „Książka Roku 2015” powieść dla młodzieży „5 sekund do lo”) rozpocznie się o godz. 18.


Dzień później do gmachu przy ul. Kościuszki 9 przybędą uczestnicy trzech konkursów: czytelniczego – „Pożeracz Książek”, plastycznego – „Książka - Obiekt Artystyczny” oraz literackiego – „Między Rajem a Węglem”. Na 8 maja zaplanowano ich rozstrzygnięcie i nagrodzenie zwycięzców. Początek spotkania finałowego o godz. 11. Dodajmy, że powiatowy konkurs plastyczny z książką w roli głównej odbywa się już po raz osiemnasty. Uczestnicy w wybranej technice prezentują książkę, nie tyle jako źródło informacji czy opowieści fabularnej, lecz jako przedmiot artystyczny przedstawiony w oparciu o zapis uczuć, emocji, wrażeń i dziecięcych marzeń.
Również literacki konkurs o regionie na stałe wpisał się w biblioteczny harmonogram. Tegoroczna, XXIV już, edycja dotyczy Bełchatowa z czasów II wojny światowej. Prace mogą zawierać m.in. archiwalne zdjęcia z tego okresu, rodzinne wspomnienia, kartkę z pamiętnika itp.

 

Następny dzień, czyli 9 maja, upłynie pod znakiem naukowych szaleństw. Pasjonaci eksperymentów i niecodziennych odkryć będą mogli o godz. 18 dołączyć do ekipy Laboratorium Pana Korka.


„Kiermasz Książek Przeczytanych” to propozycja dla tych, którzy lubią nie tylko książki czytać, ale również nimi się otaczać. Już 10 maja w godz. 11-17 będą oni mogli za złotówkę wzbogacić się o nowe tytuły.


Ogólnopolski Tydzień Bibliotek organizowany jest już po raz szesnasty. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest: #biblioteka. Dobrze określa ono charakter MiPBP w Bełchatowie, która stojąc na straży tradycyjnych form kontaktu z czytelnikami, wciąż sięga po innowacyjne technologie, w tym: nowoczesny katalog online, program Sowa SQL Premium, Ibuk Libra (umożliwiający dostęp do książek elektronicznych, zarówno z literatury pięknej, jak i popularnonaukowej), cyfrowa, bezpłatna wypożyczalnia naukowa Academica z dostępem do ponad 2 milionów publikacji naukowych, wypożyczenia międzybiblioteczne czy książka na telefon.

 


KZB

 

Tydzień Bibliotek 2019

 

Kopia MAŁGORZATA WARDA

 

korek

 

kiermasz książek przeczytanych

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl