Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Noc Muzeów z roku na rok przyciąga coraz więcej zwiedzającychNoc Muzeów z roku na rok przyciąga coraz więcej zwiedzających

 

Na tę noc bełchatowskie muzea przygotowują się cały rok. Pokaz obrony przeciwlotniczej, prezentacja umiejętności psów policyjnych, przyspieszony kurs samoobrony – to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez Muzeum Regionalne. Ciekawą ofertę mają również Giganty Mocy - w Space Fun Academy każdy będzie mógł zostać astronautą i zwiedzić przestrzeń międzyplanetarną. Już w sobotę, 18 maja, drzwi miejskich muzeów otwarte będą do późnych godzin nocnych.

 

 

W Bełchatowie, podobnie jak w wielu innych miastach w kraju, kolejny już raz odbędzie się Noc Muzeów. Obie miejskie placówki stanęły na wysokości zadania. Nauka, historia, muzyka i dobra zabawa – tego podczas święta muzeów na pewno nie zabraknie.

 

Bohaterem otwartego spotkania w dworku Olszewskich będzie Policja, która świętuje właśnie stulecie powstania. Z tej okazji odbędzie się wernisaż wystawy poświęconej przemianom Policji Państwowej na przestrzeni całego wieku. Ciekawie zapowiada się również pokaz wyszkolenia psów pracujących w Komendzie Powiatowej Policji w Bełchatowie. Ponadto Grupa Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej Komisariat w Radomiu przeprowadzi akcję obrony przeciwlotniczej. Wsparcia udzieli im również stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 w Łodzi. Na pewno będzie głośno i widowiskowo.

 

Z kolei każdego, kto interesuje się historią polskiej Policji, muzeum zaprasza na wykład „Policja - wczoraj i dziś”, a zainteresowanych pracą w służbach mundurowych – zachęca do rozmowy z obecnymi na wydarzeniu policjantami. Tegoroczną Noc Muzeów w dworku Olszewskich uświetnią swym występem młode, utalentowane bełchatowskie artystki: Anna Serafińska, Anna Zimna i Martyna Jaworska-Chodak.

 

Naukowcy, astronauci, podróżnicy i odkrywcy galaktyk - to do nich z kolei należała będzie noc spędzona w MCK-u. Wszyscy oni wezmą udział w kosmicznej pionierskiej Misji Gigantex 1. Prom startuje o godz. 20. Celem Misji będzie odnalezienie śladów cywilizacji Gigusiów Brunatnych i odszukanie tej formy życia w naszej galaktyce. 

 

Na śmiałków czekają też inne atrakcje, w tym m.in. Mobilne Planetarium, w którym możliwa staje się podróż międzyplanetarna. Planety, słońce, księżyc, gwiazdy, mgławice i odległe galaktyki – właśnie to będzie można zaobserwować z bliska podczas dwóch seansów „Od Ziemi do gwiazd” (godz. 20.00 i 21:40).

 

Jak zapowiadają organizatorzy, do Space Fun Academy trzeba będzie się najpierw dostać. W trakcie preselekcji do Misji Gigantex 1 rekruci zwiedzą Ekspozycję MCK PGE Ginanty Mocy i wstępnie sprawdzą się z wiedzy o kosmosie. Każdy przyszły kosmonauta powinien najpierw wysłuchać Astro Wykładu, a następnie przystąpić do egzaminu selekcyjnego, przypominającego testy dla astronautów ESA. Tylko taka droga gwarantuje miejsce w na pokładzie statku kosmicznego, biorącego udział w Misji. Ponadto rekruci, którzy do Space Fun Academy przybędą w kosmicznym przebraniu, wezmą udział w konkursie na najlepszy kostium astronauty. Na zwycięzcę czeka bardzo atrakcyjna nagroda.


Bilety w cenie 1 złoty (opłata akredytacyjna i seans w Planetarium) można kupić on-line: https://bit.ly/2Cs4KKY albo w kasie MCK PGE Gigantów Mocy.

 


KZB

 

plakat

 

 

space fun academy noc muzeów 2019 01 01

 

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl