Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Na Pikniku z Marszałkiem poczuliśmy klimat dwudziestolecia międzywojennegoNa Pikniku z Marszałkiem poczuliśmy klimat dwudziestolecia międzywojennego

 

Już po raz drugi bełchatowianie bawili się na Pikniku z Marszałkiem. W samym sercu miasta, na placu Narutowicza, można było przenieść się do lat dwudziestych i trzydziestych minionego stulecia. Nie brakowało akcentów patriotycznych, ale także innych atrakcji, występów lokalnych artystów i warsztatów dla dzieci, które zapewniły doskonałą zabawę całym rodzinom.

 

Ubiegłoroczny Piknik z Marszałkiem okazał się strzałem w dziesiątkę, stąd jego kontynuacja. Tym razem na placu Narutowicza przygotowano moc atrakcji skierowanych do wszystkich bełchatowian – od najmłodszych po seniorów. Wszystko utrzymane w klimacie dwudziestolecia międzywojennego, czyli epoki marszałka Józefa Piłsudskiego – pierwszego Honorowego Obywatela Bełchatowa.

 

- Cieszę się, że bełchatowianie tak licznie przyjęli moje zaproszenie do wspólnej zabawy. Okazuje się, że o historii można mówić nieco inaczej, niż tylko w podniosły, patriotyczny sposób. Taka forma wspólnej, radosnej zabawy, która jest skierowana do całych rodzin i różnych grup społecznych, bardzo się mieszkańcom podoba – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. Zaproszenie przyjął także wicemarszałek województwa łódzkiego, Grzegorz Wojciechowski. – To wspaniałe, że umiemy cieszyć się historią i takimi postaciami, jak marszałek Józef Piłsudski. Kiedy myślimy o odzyskaniu przez Polskę niepodległości, myślimy właśnie o nim. Jestem dumny, że coraz więcej młodych ludzi interesuje się naszymi burzliwymi dziejami i wyciąga z nich lekcję – podkreśla wicemarszałek Wojciechowski.

 

Były samochody retro, bicykle i trycykle, chętni mogli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie w scenografii stylizowanej na lata 20. i 30. Nie zabrakło także warsztatów kwiatowych, pokazu iluzji oraz gier i zabaw z początku XX wieku. Duże zainteresowanie wzbudzali tzw. „metalowi ludzie”, czyli cali w złocie aktorzy w strojach retro. Na scenie plenerowej wystąpili lokalni artyści: uczniowie SP 4 i SP 8, studio Etiuda, grupa A’Vista, Fitness & Dance studio, Miejska Orkiestra Dęta Bełchatów-Grocholice oraz Julia Zając z Leną Chmiel. Najmłodszych sztuczkami zabawiał Pan Magiczny, starsi natomiast mogli potańczyć przy największych przebojach Mieczysława Fogga zaprezentowanych przez jego prawnuka – Michała. Kilkanaście drużyn wzięło także udział w grze miejskiej, która tym razem prowadziła jednym z bełchatowskich szlaków turystycznych – historycznym.

 

- Takie imprezy powinny odbywać się częściej. Można wyjść na powietrze, posłuchać dobrej muzyki, spędzić świetne popołudnie z rodziną i znajomymi – podsumowuje Dawid Wiewiórowski, jeden z bełchatowian bawiących się na tegorocznym Pikniku z Marszałkiem.

AP

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl