Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Festyn z orkiestrami dętymi OSP z miasta i powiatu każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem bełchatowianFestyn z orkiestrami dętymi każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem bełchatowian. Na zdjęciu Orkiestra Dęta OSP Szczerców


W niedzielę, 9 czerwca, pięć orkiestr dętych z Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego zaprezentuje się szerszej publiczności. Muzycy, koncertując, wezmą udział w plebiscycie o Grand Prix Prezydenta Bełchatowa. Na to niecodzienne wydarzenie zapraszamy od godz. 16 do ogrodów parafialnych przy ul. Kościuszki.

 

 

Niedzielne popołudnie, 9 czerwca, spędzone w towarzystwie orkiestr dętych z miasta i powiatu zapowiada się bardzo ciekawie. W ogrodach przy parafii Narodzenia NMP w Bełchatowie wystąpią: Miejska Orkiestra Dęta Bełchatów-Grocholice, Orkiestra Dęta im. Karola Namysłowskiego z Ruśca, Orkiestra Dęta OSP w Magdalenowie, Orkiestra Dęta OSP w Zelowie oraz Orkiestra Dęta OSP w Dobrzelowie.


Muzycy wyruszą sprzed Miejskiego Centrum Kultury o godz. 15:30 i grając, przemaszerują przez pl. Narutowicza. Festyn na dobre rozpocznie się o godz. 16 pod pomnikiem Jana Pawła II od wspólnego wykonania dwóch utworów: „Barki”, ulubionej pieśni papieża Polaki, i hymnu strażaków „Rycerze św. Floriana”. Następnie wszyscy przeniosą się do ogrodów parafialnych, gdzie odbędzie się prezentacja wszystkich formacji dętych.

 

Bełchatowianie usłyszą różnorodny repertuar – od klasyki po utwory popularne. Podczas festynu nie zabraknie też kompozycji wielkiego Stanisława Moniuszki, autora ponad 200 pieśni, operetek, baletów i oper, w tym „Halki” i „Strasznego Dworu”. Przypomnijmy, że Sejm, chcąc oddać hołd tej wybitnej postaci w 200. rocznicę jego urodzin, ustanowił rok 2019 właśnie Rokiem Stanisława Moniuszki.


W trakcie tego niecodziennego koncertu każda z orkiestr zagra trzy utwory, w tym jeden religijny. Co ważne, wszystkie wykonania będą poddane ocenie konkursowej, a najlepsza orkiestra zdobędzie Grand Prix Prezydenta Bełchatowa, Marioli Czechowskiej, i tym samym będzie reprezentować powiat na konkursach wyższego szczebla.


Jak podkreślają organizatorzy, dla każdej z orkiestr festiwal to znakomita okazja nie tylko do zaprezentowania się, ale również zdobycia voucherów na zakup instrumentów i potrzebnego sprzętu.

 

KZB

 

FESTYN

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl