joombig banner rotation images

Menu

 

Gwiazdą wieczorą sobotnich koncertów będzie Lemon Gwiazdą wieczoru sobotnich koncertów będzie Lemon

 

W ostatni weekend czerwca bawić się będziemy na Dniach Bełchatowa. Święto miasta to występy lokalnych zespołów, ale też koncerty gwiazd. Dla bełchatowian zagrają m.in. Lemon i Sound’n’Grace.

 

 

Po raz czterdziesty już Bełchatów będzie obchodzić swoje dni. Pierwsze święto mi­asta odbyło się dokładnie w 1979 roku. Od tej pory ich obchody sporo się zmieniły, idea jednak wciąż jest taka sama – ma być muzycznie i rodzinnie. Jubileuszowe Dni Bełchatowa odbędą się w parku Olsze­wskich. Wypełnią je koncerty oraz pi­knik rodzinny, na którym zaprezentują się uzdolnieni bełchatowianie.

 

Koncertowy maraton rozpocznie się w sobotę, 29 czerwca. Tuż po godz. 16 w klimat muzyki dance i pop wprowadzi nas Grzegorz Ofman. Bełchatowianin ma na swoim koncie już dwie płyty, na które sam napisał muzykę i teksty. Potem zaśpiewa Nowator, czyli Paweł Lipski – raper i wokalista. Na muzycznej scenie znany jest od lat, był także jurorem w jednym z muzycznych show. W sobotę nie zabrak­nie też rockowego grania, a to za sprawą zespołu Big Day znanego wszystkim z hitu „W dzień gorącego lata”.

 

Później dla bełchatowian wystąpi gru­pa Kordian – pierwsza w Polsce formacja grająca góralskie disco polo. Ich utwory mają po kilkadziesiąt milionów odsłon w sieci. Liderem zespołu jest Kordian Cieś­lik, który jest też kompozytorem i autorem tekstów. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie zespół Lemon, zwycięzca trzeciej edycji muzycznego show „Must Be the Music”. Grupa już od kilku lat obecna jest na polskiej scenie muzycznej, wydali cztery płyty, zdobyli także kilka nagród m.in. Fry­deryka.

 

Drugi dzień święta miasta to czas rodz­innej zabawy i pikniku. – Po raz kolejny oddajemy scenę bełchatowskim wyko­nawcom. Poprzednie lata pokazały, że dni miasta, to świetna okazja, aby lokalni ar­tyści zaprezentowali swoje dokonania i tal­enty – mówi Mariola Czechowska, prezy­dent Bełchatowa.

 

W niedzielę, 30 czerwca, wystąpią więc bełchatowskie zespoły oraz grupy wokalne i taneczne, działające przy MCK. Będzie koncert wielopokoleniowy z udziałem m.in. Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zaprezentują się także dzieci z przedszkoli i szkół. Późnym popołud­niem koncertować będą lokalne for­macje. Najpierw Stan Wyjątkowy, który z okazji jubileuszowych – 40. Dni Bełchatowa - przypomni największe przeboje właśnie z lat 80. Zaraz potem wystąpi dobrze znany lokalnej pub­liczności zespół Thrudy. Wielbiciele nieco mocniejszych brzmień na pewno nie będą zawiedzeni.

 

Gwiazdą zamykającą tegoroczne świę­to miasta będzie Sound’n’Grace –koncer­tujący w ponad dwudziestoosobowym składzie. Ich muzyka to mieszanka no­woczesnego gospel, soul, jazz oraz r’n’b. W repertuarze mają nie tylko standardy gospel, ale także przeboje Eltona Johna, Georga Michaela, Michaela Jacksona. Wśród chórzystów są laureaci m.in. „Opol­skich Debiutów", „Szansy na sukces" czy „Twojej drogi do gwiazd". W Bełchatowie na pewno usłyszymy ich utwory z na­jnowszego krążka „Życzenia”, który zdobył status złotej płyty.

 

Tradycyjnie już przedsmakiem święta miasta był koncert na zakończenie szkoły. Podczas rockowego grania na scenie plen­erowej przy MCK Gigantach Mocy 21 czer­wca zagrali Not Enough i legendarnego zespołu Armia.

AD-A

40. Dni Bełchatowa

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020