Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Gry, zabawy i różnorodne warsztaty - lato w mieście to wiele atrakcji dla dzieci i młodzieżyGry, zabawy i różnorodne warsztaty - lato w mieście to wiele atrakcji dla dzieci i młodzieży

 

Wakacje już na półmetku, najmłodsi bełchatowianie spędzający czas w mieście na nudę narzekać nie mogą. Zajęcia artystyczne, warsztaty teatralne, gry i zabawy przyciągają do miejskich placówek dzieci i młodzież, którzy podczas letniego wypoczynku chcą rozwijać swoje pasje i zainteresowania, albo po prostu dobrze się bawić.


Dobiega końca pierwszy miesiąc tegorocznych wakacji. Jak spędzają je dzieci i młodzież? Wyjazdy nad morze, w góry czy za granicę, kolonie i obozy, inni wypoczywają u rodziny – w innym mieście bądź na wsi. Dla wszystkich, którzy całe wakacje lub ich część spędzają w Bełchatowie, Miejskie Centrum Kultury, Muzeum Regionalne oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna przygotowały ciekawą alternatywę dla zabaw „pod blokiem”, gry na komputerze czy całodniowego oglądania telewizji. Zajęcia artystyczne, warsztaty plastyczne i ceramiczne, darmowe kino familijne czy archeologiczne wykopaliska – to tylko część atrakcji organizowanych w ramach trwającego lata w mieście.


Taniec, ceramika i letnie kino w MCK


Sierpień w Miejskim Centrum Kultury upłynie głównie pod znakiem tańca. Hip-hop, house i taniec nowoczesny – wszyscy lubiący aktywnie spędzać czas z pewnością nie będą się nudzić, a przy okazji poznają kilka gatunków tanecznych. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 14 lat, ale nie tylko – przewidziano także warsztaty dla całych rodzin.
To jednak nie wszystko. MCK ma także propozycję dla interesujących się sztuką. To właśnie z myślą o nich organizowane są warsztaty plastyczne i ceramiczne. Dla kochających dziesiątą muzę nie zabraknie natomiast darmowych seansów filmowych w Kinie Kultura.


Liczba miejsc na organizowanych przez MCK warsztatach jest ograniczona. Aby wziąć w nich udział należy się wcześniej zapisać – osobiście w kasach MCK lub on-line na stronie www.mckbelchatow.pl.


Książkowe (i nie tylko) zabawy w bibliotece

 

W każdą wakacyjną środę dla dzieci w wieku od 6 do 11 lat organizowane są „Miasteczko humorki”, czyli zajęcia edukacyjno-plastyczne. W każdej z filii (szczegółowy harmonogram na plakacie) najmłodsi będą mogli z wakacyjnej skrzyni skarbów wylosować formę zajęć – a wybór jest imponujący: gry planszowe, kalambury, zagadki i rebusy, tworzenie i ozdabianie ramek do zdjęć czy zabawy babci i dziadka. Udział w zajęciach może wziąć każdy bez uprzedniego zapisywania się, natomiast na warsztaty obowiązują zapisy – można to zrobić w dwójnasób – osobiście w wypożyczalni dla dzieci oraz telefonicznie pod nr 44 635 03 18.


Wszyscy lubiący zaczytać się w dobrej książce mogą przed gmachem głównym usiąść w „letniej bibliotece”. W przyjemnej scenerii i w ciszy czekają ławki i leżaki, które razem z książką pozwolą cieszyć się chwilą wytchnienia.


Muzealne odkrycia


Inspiracją do tegorocznych letnich zajęć w Muzeum Regionalnym był cytat ze znanej wszystkim fanom Pana Kleksa piosenki – „Biegać, skakać, latać, pływać, w tańcu w ruchu wypoczywać…”. Uczestnicy warsztatów poznali starsze i nowe zabawy podwórkowe, rozwiązywali łamigłówki i zagadki oraz poznawali historię Bełchatowa podczas spacerów po mieście.


W sierpniu nie lada gratka dla miłośników historii, a szczególnie prehistorii. Pracownicy muzeum udowodnią, że odkrywanie tajemnic przeszłości to niezwykle pasjonujące zajęcie. Podczas mini-wykopalisk dzieci wprowadzone zostaną w ciekawy i tajemniczy świat pracy archeologa. Nie zabraknie także edukacyjnych wędrówek po Bełchatowie.


W zajęciach organizowanych w Muzeum Regionalnym mogą brać wszystkie dzieci powyżej 6 lat. Koszt zajęć to zaledwie 2 zł, ale trzeba się wcześniej zapisać – w sekretariacie muzeum lub pod nr telefonu 44 366 11 33.


Miejskie półkolonie


Jak co roku około 200 dzieci skorzysta z wypoczynku organizowanego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, świetlice Ster i Arka, a także inne stowarzyszenia i organizacje. MOPS tak ułożył program półkolonii, żeby dzieci nie mogły narzekać na nudę. Oprócz zajęć profilaktyczno-rozwojowych z elementami socjoterapii, dzieci uczestniczą także w grach i zabawach na świeżym powietrzu. Poza tym uczestnicy półkolonii chodzą na seanse filmowe do MCK-, nie brakuje również innych wycieczek, jak choćby do ZOO, Planetarium oraz Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, Błękitnych Źródeł w Tomaszowie Mazowieckim, a także do Lawendowej Barci pod Lasem. Na wakacje ze Sterem i Promykiem miasto przeznaczyło w sumie około 33 tys. złotych. Warto także zaznaczyć, że o letni wypoczynek najmłodszych bełchatowian od lat troszczą się również bełchatowskie stowarzyszenia i parafie. Tylko w tym roku na ten cel miasto przeznaczyło ponad 46 tys. złotych.

Wszystkim życzymy udanego, aktywnego i pełnego dobrej zabawy wypoczynku w drugiej połowie wakacji.

 

AP

 

 

wakacje mck

 

wakacje biblioteka

 

wakacje muzeum

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl