joombig banner rotation images

Menu

Na konkursowe zdjęcia magistrat czeka do 10 września Na konkursowe zdjęcia magistrat czeka do 10 września

 

Sfotografuj, jak bez auta podróżujesz po naszym mieście, prześlij zdjęcie do magistratu i wygraj nagrodę. Konkurs fotograficzny „Nieemisyjnie po Bełchatowie” to jedna z atrakcji miejskiego „Dnia bez samochodu”.

 

Bełchatów po raz kolejny włączy się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Miejska akcja ekologiczna zaplanowana jest na niedzielę, 22 września. I tym razem będzie jest towarzyszyć hasło „Dzień bez samochodu”.

 

– Chodzi o to, aby zachęcać do aktywnego poruszania się po mieście. Pokazywać, że warto zamienić samochód na rower, miejską emzetkę czy spacer – mówi Marcin Nowak, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta w bełchatowskim magistracie.

 

Podczas miejskiego wydarzenia atrakcji będzie sporo, począwszy od stoisk z elektrycznymi rowerami, hulajnogami i autami, przez animacje i zabawy dla dzieci, po znakowanie rowerów. Przekonać bełchatowian do podróżowania innymi środkami niż auto ma także konkurs fotograficzny „Nieemisyjnie po Bełchatowie”.

 

- Zachęcamy mieszkańców, aby uwiecznili na zdjęciach jak można poruszać się po Bełchatowie nie wykorzystując do tego samochodu – tłumaczy Marcin Nowak, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta w bełchatowskim magistracie. – Możliwości jest wiele. Jazda na rowerze, hulajnogą, na rolkach czy na deskorolce – to tylko niektóre z nich. Liczymy na inwencję bełchatowian – dodaje dyrektor Nowak.

 

Miejski konkurs skierowany jest do mieszkańców Bełchatowa, którzy ukończyli 18 lat. Aby wziąć w nim udział trzeba do 10 września przesłać pocztą lub dostarczyć osobiście do magistratu zdjęcia – maksymalnie – najlepiej pasujące do przewodniego hasła: „Nieemisyjnie po Bełchatowie”. Wszystkie szczegóły, m.in. na jaki adres przesłać fotografie, jakiego powinny być formatu czy rozdzielczości zapisane są w regulaminie dostępnym w załączniku.   

 

Nadesłane zdjęcia zostaną pokazane na wystawie, którą będzie można obejrzeć podczas miejskiego „Dnia bez samochodu” 22 września. Najciekawsze prace otrzymają zaś nagrody rzeczowe, przewidziane są one za trzy pierwsze miejsca. Wyniki poznamy 13 września.

 

AD-A

Aktualności

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński, Kinga Zawodzińska - Bukowiec
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2020