Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

 Deskorolka to doskonały sposób na "nieemisyjne" podróże po mieścieDeskorolka to doskonały sposób na "nieemisyjne" podróże po mieście


Konkurs fotograficzny „Nieemisyjnie po Bełchatowie” już rozstrzygnięty. Wśród najlepszych zdjęć są te, które pokazują, ile przyjemności daje poruszanie się po mieście bez samochodu. Wręczenie nagród oraz pokonkursowa wystawa odbędą się 22 września podczas obchodów Dnia bez Samochodu.

 


Miejski konkurs skierowany był do pełnoletnich mieszkańców Bełchatowa, którzy z jednej strony interesują się fotografią, z drugiej cenią sobie aktywne formy spędzania wolnego czasu. Zadaniem, jakie postawiliśmy przed uczestnikami zabawy było uchwycenie różnych sposobów poruszania się po mieście bez samochodu. Trzeba przyznać, że autorzy wszystkich nadesłanych zdjęć z zadania tego wywiązali się znakomicie, a sama inicjatywa cieszyła się zainteresowaniem mieszkańców. Jak podkreślają organizatorzy, wybór nie był łatwy. Oceniano przede wszystkim artystyczną wizję nieemisyjnego przemieszczania się w miejskiej przestrzeni, kreatywność i pomysłowość.

 

– Chodziło nam też o to, aby zachęcić bełchatowian do aktywnego poruszania się po mieście. Pokazywać, że warto zamienić samochód na rower, hulajnogę, deskorolkę, rolki czy miejską emzetkę albo nawet spacer – mówi Marcin Nowak, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta w bełchatowskim magistracie.


W gronie wyróżnionych znaleźli się Emilia Podedworna, która w ciekawy sposób przedstawiła ideę podróżowania po mieście rowerem, oraz Łukasz Tosik, autor artystycznego ujęcia deskorolkarza w ruchu.


Uroczyste wręczenie nagród - zarówno osobom wyróżnionym, jak i pozostałym uczestnikom - nastąpi 22 września o godz. 14. To jeden z punktów programu bełchatowskich obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu i zamykającego go Dnia bez Samochodu. Na laureatów i ich najbliższych czekać będziemy na placu Narutowicza, gdzie będzie można również obejrzeć pokonkursową wystawę fotograficzną, a na niej wszystkie nadesłane zdjęcia.


Zwycięzcom gratulujemy wygranej, uczestnikom odwagi i pomysłowości, a wszystkich mieszkańców zapraszamy do udziału w bełchatowskiej odsłonie Dnia bez Samochodu, która już 22 września. W to niedzielne popołudnie na placu Narutowicza nikt nie będzie się nudził, każdy – i młodszy, i starszy – znajdzie coś dla siebie, przygotowano bowiem moc atrakcji.


KZB

Fot. Łukasz Tosik, Emilia Podedworna

 

Jazda na rowerze to nie tylko sport, to też sposób na życieJazda na rowerze to nie tylko sport, to też sposób na życie

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl