Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Projekt "Młodzi dla Sztuki" skupia lokalnych artystów Projekt "Młodzi dla Sztuki" skupia lokalnych artystów

 

Bełchatowscy artyści zaprezentują swoje talenty. Będą koncerty, spektakle i performance. Festiwal „Młodzi dla Sztuki” już w najbliższą sobotę, 21 września w Gigantach Mocy i na scenie plenerowej.

 

Lokalni artyści przygotowali wspólny projekt. Mowa o jednodniowym festiwalu „Młodzi dla Sztuki”, podczas którego zaprezentują się bełchatowianie – muzycy, aktorzy, literaci. Program jest różnorodny, każdy więc powinien znaleźć coś interesującego dla siebie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Organizatorami „Młodych dla Sztuki” są Jan Kaczmarek, Damian Kądziela, Aleksandra Bożek, Mikołaj Zawodziński oraz Miejskie centrum Kultury w Bełchatowie.

 

Festiwal podzielony jest na dwie części. Pierwsza to głównie spektakle, ale będzie też performance. I to właśnie performance w reżyserii Zuzanny Dudkiewicz i Artura Filipka otworzy całe wydarzenie. Scenariusz oparty jest na poezji własnej, początek o godz. 15. Później na scenie zaprezentuje się warszawska grupa teatralna „Inspiracje” z bełchatowianinem Janem Kaczmarkiem. Przedstawienie z ich udziałem, a pod kierownictwem Michaliny Lawendowskiej rozpocznie się o godz. 16:10. Jako kolejni wystąpią aktorzy z BAT-PKP, którzy wystawią spektakl improwizowany. Reżyserem tradycyjnie będzie Katarzyna Pawłowska. Na zakończenie pierwszej części, o godz. 18:35 widzowie będą mieć okazję zobaczyć „Manisfest” w reżyserii Damian Kądziela i Aleksandry Bożek.

 

Na tym nie koniec. O godz. 20 na scenie plenerowej przy Gigantach Mocy rozpoczną się koncerty. Pierwszy wystąpi dobrze znany bełchatowskiej publiczności zespół A’Vista. Dziewczyny z pewnością zaśpiewają wiele znanych przebojów. Około godz. 20:40 na scenie pojawi się zespół „Jednego Koncertu”, czyli Jakub Dziworski (bas), Piotr Komora (perkusja) oraz Mateusz Wojtasik (wokal, gitara). Młodych muzyków będą wspierać zaproszeni goście. Wspólnie zagrają nie tylko przeboje, ale też kompozycje, w których przeplatać się będą różne gatunki muzyczne. Ostatni z festiwalowych koncertów rozpocznie się ok. godz. 21:50. Zagra Lackluster, czyli Szymona Mikła. Bełchatowianin nie tylko zagra, ale też zaśpiewa skomponowane przez siebie utwory. Piosenki, które usłyszymy będą pochodzić m.in. z jego najnowszej płyty. Twórczość Szymona to połączenie muzyki elektronicznej z ciepłym, gitarowym brzmieniem.

 

Całe wydarzenie dopełni integracja artystyczna Kuby Stępnia. DiscoBeat będzie zaś czuwać nad oprawą muzyczną. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć TUTAJ.

 

AD-A

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl