Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Pierwszy spektakl zaplanowany jest już na 28 września Pierwszy spektakl zaplanowany jest już na 28 września, fot. www.teatrpolska.pl

 

Bełchatów jest jednym z miast, do których zawita Teatr Polska. Zapowiada się ciekawie. Będzie pięć wyjątkowych spektakli, od bajki, przez monodram lalkowy i komedię, po obyczaj. Wstęp na przedstawienia jest bezpłatny, wejściówki do obioru w MCK.

 

Teatralną ucztę na początek jesieni proponuje Miejskie Centrum Kultury. Bełchatów odwiedzi pięć różnorodnych grup teatralnych, każda ze swoim spektaklem. Wszystko w ramach programu Teatr Polska, który realizowany jest w kilkudziesięciu polskich miastach tam, gdzie nie ma instytucjonalnych teatrów. Projekt swoją ideą nawiązuje do tradycji objazdowych spektakli, a prezentowane widowiska są różnorodne. Każdy więc znajdzie coś dla siebie. Wstęp na wszystkie spektakle jest darmowy, ale ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, trzeba wcześniej pobrać specjalną wejściówkę w kasie MCK-u.

 

Pierwsze przedstawienie już 28 września. „Pomelo jest zakochany… w żabie, deszczu i nie tylko”, bo o nim właśnie mowa, to spektakl i koncert dla dzieci. Opowiada o małym słoniku, który mieszka w ogrodzie wypełnionym dźwiękowymi niespodziankami. Muzyka tworzona jest na żywo.

 

6 października na scenie zobaczymy aktorów ze stowarzyszenia „Porywacze Ciał & CO.", którzy wystąpią w spektaklu „Zrobie, co zechcesz”. Przedstawia historię Kachny i Macieja, którzy sprzedają lokalne produkty. Nie mają klientów, więc sporo ze sobą rozmawiają. Co z tych rozmów wyniknie? Dowiemy się wkrótce.

 

Bełchatowianie będą mieć także okazję, aby 12 października zobaczyć sztukę zatytułowaną „Don Kichot 2018”. To wspólny projekt dwóch różnych pod względem doświadczeń i funkcjonowania instytucji - Grupy Coincidentia i łódzkiego teatru Pinokio. Łączy je skłonność do eksperymentu i przełamywania stereotypów myślenia o teatrze formy.


Kolejne spotkanie Teatrem Polska odbędzie się 20 października. „Trzy ćwierci do śmierci” to monodram lalkowy, bohaterka pragnie zakończyć swój żywot. Wcześniej jednak musi dokonać rachunku sumienia. Czy ciąży na niej przekleństwo złych ludzi? A może sama odpowiada za swoje nieszczęście? Czy ktoś przyjdzie jej z pomocą?

 

„Lorem Ipsum” – autorski spektakl teatru tańca kolektywu Vagabond Physical Collective, to ostatnie przedstawienie jakie będzie prezentowane w Bełchatowie. Inscenizacja w reżyserii Pawła Urbanowicza zaplanowana jest na 29 października.

 

Więcej informacji o poszczególnych spektaklach, a także ich filmowe zapowiedzi można znaleźć na: www.teatrpolska.pl.

 

AD-A

 

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl