Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Konferencja naukowa w muzeum poświęcomna będzie "Regionowi w kulturze"Konferencja naukowa w muzeum poświęcona będzie "Regionowi w kulturze"


Małe ojczyzny w literaturze, muzyce i historii, wpływ środowiska na sposób postrzegania najbliższego otoczenia, dziedzictwo kulturowe w dobie globalizacji – o tym m.in. rozmawiać będą uczestnicy V Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Region w kulturze”. Spotkanie odbędzie się 27 września w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie. Początek o godz. 10.

 Kolejny już raz w bełchatowskim muzeum spotkają się naukowcy z całego kraju. V Ogólnopolska Konferencja Naukowa odbędzie się w piątek, 27 września. O regionie w kulturze rozmawiać będą przedstawiciele świata nauki i kultury z kilkunastu ośrodków naukowych, m.in. z Krakowa, Warszawy, Torunia, Łodzi, Białegostoku, Olsztyna, Siedlec, Kielc i Częstochowy.Konferencja, której tematem wiodącym jest region, ma charakter wydarzenia cyklicznego, to już jej piąta odsłona. Podobnie jak w ubiegłym roku gospodarzem spotkania jest Bełchatów, a honorowy patronat nad nim objęła prezydent miasta Mariola Czechowska.Spotkanie będzie doskonałą okazją do wymiany spostrzeżeń na temat roli i sposobu funkcjonowania małych ojczyzn w szerokiej perspektywie. O swoich naukowych dociekaniach mówić będą historycy, filozofowie, literaturoznawcy i językoznawcy, kulturoznawcy, onomaści i socjolodzy, a także pracownicy instytucji kultury. Tożsamość lokalna i kulturowa, toponimia w kulturze regionu, patriotyzm konsumencki w kontekście kulturowym, narzędzia aktywizacji regionalnych wspólnot samorządowych – to tylko niektóre z zadeklarowanych przez prelegentów tematów. Na pewno nie zabraknie też czasu na merytoryczne dyskusje panelowe. Wymiana naukowych poglądów i interdyscyplinarnych doświadczeń stanie się z pewnością źródłem wielu inspiracji i pomysłów na kolejne działania.

KZB

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl