Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

 

Wśród nagrodzonych było troje pracowników miejskiej bibliotekiWśród nagrodzonych byli m.in. pracownicy miejskiej biblioteki

 

Inauguracja roku kulturalnego 2019/2020 za nami. Tradycyjnie podczas spotkania wręczono Nagrody Prezydenta Miasta Bełchatowa. Otrzymało je siedem osób, a także „Kultura na boku” i Związek Drużyn Bełchatowskich. Łączna kwota nagród dla działaczy kultury wyniosła 20 tys. złotych.

 

W Muzeum Regionalnym spotkali się pracownicy miejskich placówek kultury, animatorzy, lokalni artyści, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych. Spotkanie to, które odbyło się 24 października, było okazją, aby podziękować wszystkim, którzy działają na rzecz szeroko pojętej kultury w naszym mieście.

 

- Wszystkim pracownikom bełchatowskich placówek kultury dziękuję za całoroczną, ciężka pracę – powiedziała Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa. - W szczególny sposób dziękuję tym, którzy swoją pasją wypełniają przestrzeń kulturalną i artystyczną naszego miasta. Życzę Państwu, aby nigdy tej przestrzeni i dla Waszej pasji, i dla Waszych działań tutaj nie zabrakło, a my dołożymy wszelkich starań, aby tak było. Życzę wielu sukcesów - dodała prezydent Czechowska.


Wśród laureatów Nagrody Prezydenta byli pracownicy Muzeum Regionalnego, Miejskiego Centrum Kultury, Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej oraz bełchatowskiej szkoły muzycznej. W ten sposób miasto doceniło ich wkład w popularyzowanie historii regionu i upowszechnianie kultury literackiej, czytelniczej oraz muzycznej.


- To dla nas ogromne wyróżnienie. W to, co robimy każdego dnia wkładamy całe serce. Cieszy nas, że zostało to zauważone i docenione. Nagroda ta jest też dla nas motywacją do podejmowania kolejnych działań – powiedziała Katarzyna Barańska, pracownik miejskiej biblioteki.

 

Za tworzenie kultury niszowej i alternatywnej wyróżnienie odebrali z kolei Katarzyna Chmiel i Piotr Kulpa, czyli „Kultura na boku”. Wśród nagrodzonych był również Związek Drużyn Bełchatowskich. Nagrodę za inicjowanie i udział w wydarzeniach patriotycznych oraz kulturalnych w imieniu harcerzy odebrali drużynowi z harcmistrzem Dobromirem Gierańczykiem, komendantem Hufca ZHP Piotrków Trybunalski. - Ta nagroda jest przede wszystkim dla bełchatowskich drużynowych, którzy dbają o to, żeby dzieciom i młodzieży każdego dnia przekazywać wartości patriotyczne, wychowywać przez wyzwania i dawać im poczucie przynależności do grupy. Jest to dla nas duże wyróżnienie i ogromna radość – mówił hm. Gierańczyk.

 

Na zakończenie inauguracyjnego spotkania zagrał bełchatowski zespół instrumentów strunowych Sounding Strings.

 

>>> Fotorelacja z Inauguracji roku kulturalnego 2019/2020


KZB

 

Nagroda Prezydenta Bełchatowa trafiła również do Związku Drużyn BełchatowskichNagroda Prezydenta Bełchatowa trafiła również do Związku Drużyn Bełchatowskich

 

"Kultura na boku" odebrała wyróżnienie za tworzenie i rozpowszechnianie kultury alternatywnej"Kultura na boku" odebrała wyróżnienie za tworzenie i rozpowszechnianie kultury alternatywnej

 

Podczas inauguracji zagrał bełchatowski zespół instrumentów strunowych Sounding Strings.Podczas inauguracji zagrał bełchatowski zespół instrumentów strunowych Sounding Strings.

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl