Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Na konkurs zorganizowany przez MCK napłynęło aż 70 różnorodnych papierowych ramekNa konkurs zorganizowany przez MCK napłynęło aż 70 różnorodnych papierowych ramek

 

Znamy laureatów konkursu plastycznego z papierem w roli głównej. Spośród 70 nadesłanych do Miejskiego Centrum Kultury prac jury nagrodziło aż 18. Wręczenie nagród i wernisaż wystawy zaplanowano na czwartek, 7 listopada, o godz. 17.

 

Do konkursu pn. „Rama do” Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprosiło uczniów bełchatowskich szkół podstawowych. Zadaniem uczestników było wykonanie dekoracyjnej ramy w formie pełnej lub ażurowej płaskorzeźby, która będzie praktyczną, ale też artystyczną ozdobą na przykład obrazu, zdjęcia czy też lustra.

 

Zainteresowanie konkursem było bardzo duże. Organizatorzy odebrali aż 70 różnorodnych ram wykonanych w technice papieroplastyki lub papier-mache z elementami quilingu. Prace oceniane były w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Z wszystkich nadesłanych papierowych ramek jury wybrało 18 najciekawszych. Przyznano i miejsca na podium, i wyróżnienia.

 

Jury w trakcie oceny pod uwagę brało technikę, formę i sposób wykonania. Nie mniej ważne były oryginalność, pomysłowość oraz kreatywność. Ramki musiały być lekkie, dobrze wysuszone i przystosowane do zawieszenia np. na ścianie.

 

Otwarcie wystawy pokonkursowej z cyklu „Papier w roli głównej. Rama do” odbędzie się w Galerii Miejskiego Centrum Kultury w czwartek, 7 listopada, o godz. 17. Co ważne, na wystawie prezentowane będą nie tylko prace nagrodzone i wyróżnione, ale również te, które do konkursu się zakwalifikowały.

 

Wernisaż połączony będzie z wręczeniem laureatom nagród. „Ramy do” będzie można oglądać jeszcze do końca miesiąca.

 

Więcej informacji oraz lista osób nagrodzonych i wyróżnionych znajduje się na stronie Miejskiego Centrum Kultury.

 

KZB

 

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2022

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl