Wnioski do pobrania | ePUAP - Załatw sprawę w urzędzie | Kontakt i lokalizacja wydziałów UM | Deklaracja dostępności | Tekst łatwy do czytania (ETR)

joombig banner rotation images

Menu

Podczas koncertu wspólnie zagrali uczniowie i nauczyciele Podczas koncertu wspólnie zagrali uczniowie i nauczyciele

 

35 lat kończy właśnie bełchatowska Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia. Z okazji jubileuszu odbył się koncert, podczas którego zagrali uczniowie, absolwenci, a także nauczyciele. Nie zabrakło też wspomnień, gratulacji i życzeń kolejnych muzycznych sukcesów.

 

Bełchatowska szkoła muzyczna powstała dokładnie 1 września 1984 roku. Tworzyło ją wówczas 170 uczniów i 8 nauczycieli. To tylko jedno z wielu wspomnień, które można było usłyszeć podczas jubileuszowego koncertu, 8 listopada w MCK PGE Gigantach Mocy. Uroczystość rozpoczął występ chóru, później przyszedł czas na życzenia.– To 35 lat, które właśnie nam mija, to wiele niezapomnianych emocji, koncertów i występów – powiedział Piotr Szewczyk, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Bełchatowie. – Jesteśmy dumni, że od tylu lat możemy szlifować młode talenty, przekazywać naszym uczniom tajemnice muzyki, uczyć ich miłości do instrumentów. Życzę sobie, a także nam wszystkim, aby nasza szkoła funkcjonowała jak najdłużej i przez kolejne lata przynosiła wiele muzycznej radości – mówił Szewczyk.

 

Najlepsze życzenia wszystkim uczniom i pracownikom  złożył także Józef Florczyk, założyciel i pierwszy dyrektor PSM w Bełchatowie. – Czas związany z początkami szkoły muzycznej wspominam bardzo dobrze, choć stało przed nami wiele trudności. Dziś życzę wszystkim, aby szkoła dalej funkcjonowała tak dobrze jak teraz – powiedział Józef Florczyk.

 

Pięknego jubileuszu społeczności PSM gratulowała również prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska oraz wiceprezydenci Dariusz Matyśkiewicz i Łukasz Politański.  -To 35 lat fantastycznej, muzycznej promocji naszego miasta za co szczególnie dziękuję. Dziękuję również za Wasze zaangażowanie w życie miasta – wielokrotnie byliście dla nas muzycznym wsparciem podczas miejskich wydarzeń. Szkoła muzyczna to nie tylko nauka gry na instrumencie czy nauka śpiewu. To także kształtowanie charakterów oraz wrażliwości młodych ludzi, która z każdym rokiem staje się towarem deficytowym. Na nadchodzące lata życzmy Wam wielu sukcesów, a także satysfakcji z rozwijania talentów i zainteresowań dzieci oraz młodzieży – powiedziała prezydent Czechowska.

 

Jubileuszowa gala była również okazją do wręczenia nagród, które przyznał Dyrektor Centrum Edukacji Muzycznej. Gratyfikację II stopnia za rozwój edukacji muzycznej otrzymał Adam Wojtasik, wyróżnienie I stopnia otrzymał zaś dyrektor Piotr Szewczyk.

 

Po życzeniach przyszedł czas na muzyczną ucztę. Na scenie prezentowali się uczniowie, absolwenci, a także nauczyciele. Podczas blisko dwugodzinnego koncertu nie zabrakło utworów poważnych, muzyki filmowej, jazzowych standardów. Zagrali pianiści, gitarzyści, akordeoniści. Można było także posłuchać saksofonistów, skrzypków i zespołów muzycznych. Na scenie wystąpił także chór szkoły muzycznej.  

 

 

Historia bełchatowskiej edukacji muzycznej sięga lat 60. Wszystko zaczęło się od Ogniska Muzycznego, w którym najmłodsi pobierali naukę gry na instrumentach: fortepianie i akordeonie. Wkrótce otworzono też klasę gitary.

 

1 września 1984 roku na bazie Ogniska Muzycznego utworzono Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia. Pierwszym dyrektorem szkoły został Józef Florczyk. Początkowo lekcje odbywały się w „Gwarku” przy dzisiejszej ulicy L. i M. Kaczyńskich. Szybko jednak okazało się, że warunki lokalowe są niewystarczające, dlatego już w 1986 roku zarówno szkoła muzyczna, jak i ognisko przeniosły się do budynku przy Placu Wolności 20, w którym funkcjonują do dziś.

 

>>> Fotogaleria - jubileusz szkoły muzczynej 

ADA

 

Galę otworzył występ chóru szkoły muzycznejGalę otworzył występ chóru szkoły muzycznej

Życzenia i gratulacje całej społeczności złożyła prezydent i wiceprezydenci BełchatowaŻyczenia i gratulacje całej społeczności złożyli prezydent i wiceprezydenci Bełchatowa

Podczas koncertu zagrali uczniowie, nauczyciele i absolwenciPodczas koncertu zagrali uczniowie, nauczyciele i absolwenci

 


Miasto Bełchatów

ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów; tel: +48 447335116, +48 447335115; email: um@belchatow.pl
www.belchatow.pl
Wydawca: Urząd Miasta Bełchatowa, ul. Kościuszki 1, 97-400 Bełchatów
Kontakt do redakcji: a.duda@um.belchatow.pl
Zespół redakcyjny: Aleksandra Duda - Andrzejewska, Anna Przydryga, Kryspina Rogowska, Piotr Kurzydlak, Tomasz Kałużyński
 

Wszystkie prawa zastrzeżone - belchatow.pl 2021

belchatow.pl | invest.belchatow.pl | decydujemy.belchatow.pl | zobacz.belchatow.pl